رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۱۶‌هزار و ۳۸۹ اینماد (نماد الکترونیکی) از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به کسب‌و‌کارها اعطا شده است. وی ادامه داد: سال گذشته موضوع رتبه‌‌بندی کسب‌‌وکارها با یک اپراتور آغاز شد. اکنون اگر فروشگاهی درخواست رتبه‌‌بندی داشته باشد، تنها با چند کلیک می‌تواند درخواست خود را مطرح کند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: فاز نخست رتبه‌‌بندی کسب وکارها از دی‌ماه ۱۳۹۸ آغاز شد. پس از حدود یک ماه، نسخه شاخص‌های رتبه‌‌بندی منتشر و پس از آن فرآیند طراحی این آغاز شد. تیرماه ۱۴۰۰ ارزیابی سطح پیشرفته در رتبه‌‌بندی آغاز شد. امکانات و توانمندی، سوابق عملکردی و شاخص‌های مالی از جمله شاخص‌‌هایی هستند که برای رتبه بندی کسب‌و‌کارها، مدنظر قرار می‌گیرد.

رهبری اشاره کرد: تاکنون ۲۲۲کسب‌وکار درخواست رتبه‌بندی داشتند که از بین آنها ۵کسب‌وکار پنج ستاره، ۳۰ کسب‌وکار ۴‌ستاره، ۸۷کسب‌وکار سه ستاره، ۶۲ کسب‌وکار ۲‌ستاره و ۹کسب‌وکار یک ستاره دریافت کرده‌اند. یکی از اهداف مهم رتبه‌‌بندی کسب‌و‌کارها این است که به آنها کمک کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و برای رفع یا تقویت آن برنامه‌‌ریزی کنند.

وی تاکید کرد: بیشترین عاملی که باعث نارضایتی خریداران اینترنتی شده، هزینه ارسال، پشتیبانی، زمان ارسال و مدل بسته‌بندی است، در مقابل کسب وکارها در طراحی وب‌سایت بهترین عملکرد را داشته‌‌اند. وقت آن است که در برنامه‌ریزی، کسب‌وکارها تمرکز بیشتر را داشته باشند و تلاش کنند بخش لجستیک را بهبود ببخشند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند