برای جلوگیری از ارسال پیامک‌‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک‌‌های تبلیغاتی از طریق سامانه‌های ارسال پیام‌کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن‌همراه ارسال می‌‌شد، ایجاد شد. پس از مسدود‌شدن سرشماره‌های پیامکی، تبلیغات از طریق خطوط شخصی به روشی رایج تبدیل شد و پس از آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک‌‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌‌شوند، راه‌‌اندازی کند. در عین حال‌ همچنان بعضی از پیامک‌‌های تبلیغاتی از سوی خود اپراتورهای همراه ارسال می‌شود که البته اپراتورها هم برای غیرفعال‌‌سازی این پیامک‌‌ها راه‌‌حل‌‌‌هایی را در نظر گرفته‌‌اند.

کاربران در صورت مواجهه با پیامک‌‌‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌‌های تبلیغاتی با شماره شخصی می‌کنند، می‌توانند شماره مورد نظر را به سامانه۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود‌کردن سیم‌‌کارت‌های مزاحم را تسریع کنند.

بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود‌کردن پیامک‌‌های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع‌‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی را اعلام می‌کند. طبق این آمار تا پایان آبان‌‌ماه سال‌جاری، ۳۵۷‌هزار و ۳۵۷ خط شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند