به گزارش «ایسنا»، دیده‌‌بان حفاظت از دیتای ایرلند پس از تحقیقات، جریمه‌‌ای به میزان ۲۲۵میلیون یورو علیه  واتس‌اپ  صادر کرد و به این سرویس پیام‌‌رسان دستور داد سیاست‌هایش را تغییر دهد.  واتس‌اپ  خواستار تجدیدنظر درباره این جریمه شد، اما اسناد سیاست خود در اروپا و انگلیس را برای عمل به‌دستور مقامات اصلاح می‌کند. با این حال تاکید دارد که در خدمات این شرکت تغییری صورت نمی‌گیرد. تغییرات برای افزودن جزئیات بیشتر پیرامون شیوه‌های فعالیت فعلی طراحی شده‌‌اند و تنها در نسخه اروپایی سیاست حریم خصوصی  واتس‌اپ  گنجانده می‌شوند که پیش از این هم با نسخه اعمال شده برای سایر نقاط جهان متفاوت بود.

این شرکت با تشریح این تغییرات، اعلام کرد هیچ تغییری در فرآیند یا توافق‌‌های قراردادی با کاربران اتفاق نمی‌‌افتد و نیازی نیست کاربران با چیزی موافقت‌کرده یا اقدامی انجام دهند تا به استفاده از  واتس‌اپ  ادامه دهند. سیاست جدید  واتس‌اپ  بلافاصله اجرایی می‌شود. کاربران  واتس‌اپ در ژانویه درباره به‌‌روزرسانی شرایط استفاده از سرویس این پیام‌‌رسان اعتراض کرده و بسیاری معتقد بودند این به‌‌روزرسانی به اشتراک‌‌گذاری اطلاعات با فیس‌بوک منتهی می‌شود که اکنون «متا» نامیده می‌شود.

بسیاری از کاربران تصور کردند مخالفت با شرایط جدید استفاده از سرویس به مسدودشدن حساب کاربری آنها منجر می‌شود. در واقع تغییر چندانی روی نداد، با این حال  واتس‌اپ  مجبور شد تغییراتش را به تاخیر بیندازد و ماه‌ها تلاش کرد دیدگاه عمومی را در این‌باره تغییر دهد.  واتس‌اپ  با نوشتن درباره تغییرات جدید که از سوی کمیسیونر حفاظت از دیتای ایرلند الزامی شده است، مستقیما به این نوع نگرانی‌‌ها پرداخت. این شرکت نوشت: به‌‌روزرسانی مذکور نحوه پردازش دیتا توسط واتس‌اپ را تغییر نداده و به استفاده یا به اشتراک‌‌گذاری دیتای کاربران با دیگران شامل «متا» منجر نخواهد شد و نحوه اداره خدمات  واتس‌اپ را تغییرنمی‌دهد. واتس‌اپ همچنین تاکید کرد سرویس پیام‌‌رسانی این شرکت همچنان رمزنگاری شده خواهد بود و پیام‌‌ها تنها توسط ارسال‌‌کننده و دریافت‌‌کننده، می‌توانند خوانده شوند.

سیاست حریم خصوصی جدید به میزان قابل‌‌توجهی حاوی اطلاعات بیشتری درباره این است که اطلاعات کاربران دقیقا به چه نحوی نگهداری می‌شوند و واتس‌اپ با متا که شرکت مادر واتس‌اپ،  فیس‌‌بوک و اینستاگرام است چگونه همکاری می‌کند. بر اساس گزارش شبکه بی‌‌بی‌‌سی، جریمه‌‌ای که در سپتامبر علیه واتس‌اپ صادر شد، نتیجه سال‌ها تحقیقات درباره شفافیت کافی این شرکت درباره نحوه نگهداری اطلاعات کاربرانش بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند