به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چهار سال آینده دو راهبرد اساسی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال خواهد شد، گفت: نخستین راهبرد، توسعه دسترسی‌‌ به شبکه پرسرعت داخلی تا دورافتاده‌‌ترین نقاط کشور خواهد بود. وی با بیان اینکه به‌طور طبیعی و مثل سایر کشورهای پیشرفته در حوزه ارتباطات، اولویت ما در توسعه دسترسی ارتباطی، شبکه‌ثابت است، گفت: متاسفانه ریل‌‌گذاری ارتباطی در یک دهه اخیر به سمتی پیش‌رفته که کفه ترازوی توسعه شبکه همراه سنگین‌‌تر از شبکه ثابت بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت توسعه ارتباطات ثابت گفت: برای توسعه ارتباطات ثابت و دسترسی عموم مردم در سراسر کشور به شبکه امن، پایدار، پرسرعت و ارزان باید یک عزم و اراده ملی شکل بگیرد.  وی با بیان اینکه راهبرد دوم در دور جدید وزارت ارتباطات توسعه خدمات هوشمند خواهد بود، گفت: ما باید زندگی مردم را با خدمات فناورپایه بومی گره بزنیم. در این چهار سال در سه بخش خدمات دولت الکترونیکی، خدمات غیردولتی مرتبط با کسب‌‌وکارها و خدمات پایه‌‌ کاربردی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات تلاش خواهیم کرد تا نیازهای مردم را در این حوزه‌ها فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: باید همه خدمات فناورانه ‌‌پایه به شکل یکپارچه در اختیار مردم قرار گیرد اما در حال‌حاضر جزایر متعددی در حوزه خدمات شکل‌‌گرفته است که هر کدام از دستگاه‌های دولتی با راه‌‌اندازی پلت‌فرم‌های مستقل و مجزا خدماتی مختص به خود ارائه می‌کنند.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند