در این نظرخواهی، اکثر دنبال‌‌‌‌کنندگان توییتری ماسک، موافق فروش این میزان از سهام وی در تسلا بودند و حال طبق آخرین گزارش‌‌‌‌ها، ثروتمندترین مرد جهان، فروش سهام خود را آغاز کرده است. طبق اطلاعات برآمده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ایلان ماسک تاکنون حداقل ۵ میلیارد دلار از سهامش در تسلا را فروخته است. مدیرعامل تسلا در حالی فروش سهام خود را به‌منظور پرداخت مالیات آغاز کرد که اخیرا و به دلیل افزایش بی‌‌‌‌سابقه ثروتش، در کانون توجهات قرار گرفت.

او به دلیل عدم‌پرداخت مالیات بر درآمد، بسیار مورد انتقاد قرار گرفت. ایلان ماسک حقوقی از طریق شرکت تسلا دریافت نمی‌کند و این مساله از طریق پاداش در قالب سهام جبران می‌شود.

این روش ایلان ماسک را از پرداخت مالیات معاف می‌کرد که همین مساله باعث شد تا در نهایت، مدیرعامل تسلا تصمیم بگیرد بخشی از سهام خود را برای پرداخت مالیات بفروشد؛ کاری که طی سال‌های اخیر انجام نداده بود.

فرار مالیاتی برخی میلیاردرهای جهان، باعث شد تا ران وایدن، سیاستمدار آمریکایی طرح «مالیات بر درآمد میلیاردرها» را پیشنهاد کند که بر اساس آن، بر افزایش ثروت این افراد مالیات تعلق خواهد شد. این فشارها باعث شد تا ایلان ماسک در توییتر خود یک نظرسنجی را راه‌‌‌‌اندازی کند و از کاربران بخواهد تا نظرشان را درباره فروش ۱۰‌درصد از سهامش در تسلا به‌منظور پرداخت مالیات اعلام کنند. در این نظرسنجی، حدود ۵۸‌درصد از کاربران پاسخ «بله» را ارسال کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند