به گزارش مهر به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌‌پور در مراسم تکریم سرپرست سازمان فناوری اطلاعات ایران و معارفه محمد خوانساری به‌عنوان رئیس این سازمان با اشاره به ماموریت‌‌های اصلی وزارت ارتباطات، با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی عنوان کرد. زارع‌‌پور با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در بخش دولتی هم کارهای بسیاری شده است، تصریح کرد: البته تحقق همه آنچه مربوط به حوزه فناوری و دولت الکترونیکی است بر عهده وزارت ارتباطات نیست و نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها و عزم ملی دارد تا مردم بتوانند خدمات دولتی را به صورت الکترونیکی و هوشمند دریافت کنند.

وی برون‌‌رفت از مشکلات اداری را استفاده از فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: راهی غیر از این برای شفافیت و از بین بردن فساد در کشور وجود ندارد و سازمان فناوری اطلاعات به‌همراه شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه پیگیری و انجام این مهم را به عهده دارند. وزیر ارتباطات خطاب به معاونان و روسای سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات تاکید کرد: ما در جایی قرار گرفته‌‌ایم که می‌‌توانیم با توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات زندگی را برای مردم لذت‌‌بخش کنیم و باید تمام تلاشمان را برای این منظور انجام دهیم. حمایت و خدمات سازمان فناوری اطلاعات به کسب‌‌وکارهای بخش‌خصوصی باید بر مبنای نقشه راه مشخص و با هدف ارائه خدمات هوشمند به مردم باشد.

زارع‌‌پور تاکید کرد: باید با بخش‌خصوصی واقعی کار را پیش ببریم به‌نحوی‌که خدمات ارائه‌شده اقتصادی باشد و ماندگار و مستمر بماند.

وزیر ارتباطات امنیت بسترهای ارائه خدمات را وظیفه سنگینی دانست که نبود آن می‌تواند باعث عدم‌اعتماد شود؛ وظیفه‌‌ای که برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار دارد. او یکی دیگر از ماموریت‌‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران را در دوره جدید، رگولاتوری فناوری اطلاعات عنوان کرد به‌نحوی‌که وظایف تمام بخش‌ها به‌صورت شفاف مشخص شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند