به گزارش «ایسنا» بررسی این سازمان که مربوط به دوره آوریل‌۲۰۲۰ تا ژوئیه‌۲۰۲۱ بوده است، کمک به دولت‌ها و شرکت‌ها برای درک تهدیدهای امنیت سایبری و توسعه تکنیک‌هایی برای مقابله با این مشکل را به‌عنوان هدف خود دنبال کرده است. حملات باج‌‌افزاری برجسته در ماه‌های اخیر شامل حمله به سیستم شرکت کلونیال پایپ‌‌لاین و مختل‌شدن عرضه سوخت کرانه شرقی آمریکا در ‌ماه مه و مورد جداگانه مربوط به شرکت صنایع گوشتی برزیلی JBS SA بوده است.

طبق گزارش‌ENISA، بحران کووید-۱۹ فرصت‌‌‌هایی را برای دشمنان به‌وجود آورده است که از پاندمی به‌عنوان فریب در برنامه‌های حملات ‌ایمیلی استفاده می‌کنند. به‌نظر می‌رسد ‌انگیزه مالی، هدف اصلی چنین فعالیت‌هایی بوده است. بخش سلامت هدف قابل‌‌توجهی به‌ویژه در فاصله‌ ماه مه تا ژوئیه امسال بود که هکرها در جست‌وجوی اطلاعات واکسن بودند.

فراهم‌‌کنندگان خدمات دیجیتالی و دولتی و عمومی هم شمار زیادی از وقایع سایبری را گزارش کردند. هکرها ترجیح دادند پول باج را در قالب رمزارز دریافت کنند. بر اساس گزارش رویترز، سایر تهدیدهای سایبری رو به رشدی که در این گزارش ذکر شده‌‌اند شامل کریپتوجکینگ است که خلافکار از قدرت رایانشی قربانی برای تولید رمزارز استفاده می‌کند و در سه ماهه اول امسال به رکورد بالایی رسید. انتشار اطلاعات نادرست و غلط هم از موارد دیگر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند