«برنت شروود» (Brent Sherwood)، مدیر شرکت بلواوریجین می‌گوید: برای بیش از ۶۰سال، ناسا و سایر آژانس‌‌‌های فضایی دست به ساخت ایستگاه فضایی و اقامتگاه زده‌‌‌اند تا ما برای در دست گرفتن این کسب‌‌‌وکار تجاری در این حوزه آماده شویم. ما دسترسی را گسترش می‌دهیم، از هزینه‌ها می‌‌‌کاهیم و تمام خدمات و امکانات مورد‌نیاز برای عادی‌‌‌سازی سفرهای فضایی را فراهم می‌کنیم.

ناسا قراردادی با شرکت «آکسیوم» (Axiom) برای ساخت یک ایستگاه فضایی جدید که ابتدا به ایستگاه فضایی بین‌‌‌المللی متصل شده و در نهایت به‌طور آزادانه در فضا شناور می‌شود، امضا کرده است. هفته گذشته نیز شرکت خدمات فضایی «نانورکس» (Nanoracks) با همکاری شرکت «لاکهید مارتین»

(Lockheed Martin) و «وویجر‌اسپیس» (Voyager Space) اعلام کرند که تا سال ۲۰۲۷ ایستگاه فضایی خود با نام «استارلب» (Starlab) را عملیاتی می‌کنند. بر طبق اطلاعاتی که بلواوریجین منتشر کرده است، ایستگاه فضایی اوربیتال‌ریف در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتر از سطح زمین به پرواز درخواهد آمد یعنی کمی بالاتر از ایستگاه فضایی بین‌‌‌المللی و ساکنین آن روزانه ۳۲ طلوع و غروب خورشید را شاهد خواهند بود. به‌نظر می‌رسد ساخت این ایستگاه در سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ به اتمام برسد.

این ایستگاه با فضای ۸۳۰ متر مکعبی می‌تواند ۱۰نفر را در خود جای دهد و از ایستگاه فضایی بین‌‌‌المللی کوچک‌تر است. ساخت ایستگاه فضایی بین‌‌‌المللی در سال ۲۰۱۱ به اتمام رسید. این ایستگاه که مدت‌ها نمادی از همکاری روسیه و آمریکا بوده است تا سال ۲۰۲۸‌ایمن خواهد بود و بیل نلسون (Bill Nelson)، رئیس ناسا امیدوار است این ایستگاه تا سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود ادامه دهد تا در نهایت بتوان آن را با ایستگاه فضایی جدیدی جایگزین کرد. بلو‌اوریجین تاکنون تنها قادر به استفاده از موشک نیوشپرد خود در پرواز زیرمداری بوده و به‌تازگی «ویلیام شاتنر» (WilliamShatner)، بازیگر فیلم Star Trek را با این فضاپیما به فضا برده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند