دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران ادامه داد: در نظر داریم امسال برنامه‌های بین‌المللی در شبکه فن‌بازار ملی هم داشته باشیم. البته دستیابی به این هدف مورد‌نظر زمانبر خواهد بود، ولی در تلاش هستیم ارتباطات بین‌المللی کارگزاران تجارت فناوری با کارگزاران دیگر کشورها بیشتر شود. او ادامه داد: ما درصدد هستیم در طرح بین‌المللی شبکه ملی فن‌بازار، فرصت‌های صادراتی خودمان را به دیگر کشورها معرفی و فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری را از سرمایه‌گذاران دیگر کشورها برای کشور جذب کنیم. هدف ما کمک به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور برای جذب سرمایه و دانش علمی است.

دبیر شبکه ملی فن‌بازار کشور گفت: تاکنون بیش از هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته‌ایم، اما ذکر این نکته مهم است که تنها در یک سال گذشته، توانستیم با کمک کارگزاران تجارت فناوری و مدیران فن‌بازار حدود ۵۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته باشیم.

مجموعه این مبالغ در بازاریابی‌های محصولات فناورانه و سرمایه‌‌گذاری‌های لازم برای استارت‌آپ‌ها، اختراعات و شبکه نوآوری کشور بوده است. خالقی گفت: نسبت هزینه به این گردش مالی بیش از ۱۵۰ برابر بوده یعنی ما با هزینه بسیار کمتر گردش مالی مورد نظر را رقم زده‌ایم و درآمدها بیش از ۱۵۰‌برابر سرمایه‌‌گذاری‌ها بوده است. وی گفت: تاکنون ۵۰ شرکت کار‌گزاری با فن‌بازار ملی ایران همکاری کرده و تلاش داریم تا انتهای سال این عدد به ۷۰ کارگزار برسد.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند