«نیک کلگ» نایب‌رئیس امور جهانی فیس‌بوک در یک برنامه شبکه خبری سی‌ان‌ان اعلام آمادگی کرد تا الگوریتم‌‌هایی را در اختیار رگولاتورها قرار دهد که برای ترویج محتوا استفاده می‌شوند، اما او گفت نمی‌تواند به این سوال پاسخ دهد که آیا الگوریتم‌های این شرکت به ترویج ایده‌های افرادی منجر شده که در ششم ژانویه به کنگره حمله کردند یا خیر.

این در حالی است که چند روز قبل «فرانسیس هوگن» کارمند سابق فیس‌بوک و افشاگر اسناد داخلی این شرکت در کنگره شهادت داد و اعلام کرد این شرکت کاربران را تشویق می‌کند تا در اپ بمانند و به سلامت نوجوانان آسیب می‌رساند. کلگ به سی‌ان‌ان گفت: ما قابلیت‌‌هایی را عرضه می‌کنیم که تفاوت‌های قابل‌توجهی به‌وجود می‌آورند. این تفاوت‌ها دقیقا در جایی ایجاد می‌شود که سیستم ما نوجوانی را رصد می‌کند که مکررا محتوای یکسانی را نگاه می‌کند. ممکن است این محتوا برای سلامت او مناسب نباشد. ما او را تشویق می‌کنیم تا محتوای دیگر را رصد کند.

علاوه بر آن کلگ اشاره کرد علاوه بر توقف توسعه اینستاگرام کودکان، این شرکت تصمیم دارد ویژگی جدیدی به‌نام «استراحت کنید» ارائه کند که نوجوانان را ترغیب می‌کند استفاده از اینستاگرام را متوقف کنند. به بیان ساده در اینستاگرام ویژگی‌های جدیدی ایجاد می‌شود که نوجوانان را از محتوای مخرب دور و آنها را تشویق می‌کند از پلت‌فرم فاصله بگیرند. البته کلگ بازه زمانی مشخصی برای ارائه هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها اعلام نکرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند