رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پیرو شکایت‌های مطرح شده درباره کندی اینترنت، مقرر شد که در اسرع‌وقت هم اپراتورها به‌ویژه شرکت مخابرات ایران و هم شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به توسعه‌های لازم اقدام کنند. وی تاکید کرد که صحبت‌های روز شنبه قره‌داغی صرفا بر مبنای گزارش استخراجی ۶ماه اول سال ۱۴۰۰ از سامانه ۱۹۵بوده است.

روز گذشته خبری در رسانه‌ها از قول مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده درباره نبود مشکل کندی اینترنت در سطح کشور و ایفای تعهدات از سوی اپراتورها منتشر شد. در این صحبت‌ها، پیمان قره‌داغی تاکید کرده بود که قطعی‌های موجود، بر اساس SLA (توافقنامه سطح خدمات) شرکت‌های سرویس‌دهنده با مشترکان، تا ‌اندازه‌ای طبیعی است.  حالا «حسین فلاح‌جوشقانی» رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با «ایرنا» و در واکنش به صحبت‌های قره‌داغی تصریح کرده است که این گزارش بر مبنای اطلاعات و گزارش‌های ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ استخراجی از سامانه ۱۹۵ بوده است.

جوشقانی در این‌باره افزود: با آغاز سال تحصیلی جدید از مهر‌ماه و بر‌گزاری اغلب کلاس‌های دانشجویان و دانش‌آموزان به‌صورت‌ مجازی میزان و حجم استفاده از اینترنت به‌صورت قابل‌توجهی افزایش یافته است که این امر موجب کندی سرعت اینترنت در برخی نقاط و در ساعات پیک استفاده شد. معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: این شلوغی در ساعات پیک در نهایت باعث نارضایتی برخی از مشترکان شد. به‌منظور بررسی و رفع این مشکل بلافاصله با دستور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جلساتی طی هفته گذشته با حضور همه عوامل مرتبط با تامین و توزیع اینترنت از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران، شرکت‌های سیار و شرکت‌های دارای پروانه ارتباطات ثابت (FCP) برگزار و تدابیر لازم برای بهبود کیفیت و سرعت اینترنت اتخاذ شد.

فلاح خاطرنشان کرد: بر این اساس نقاط دارای مشکل در شبکه، هم در اپراتورها و هم در شرکت ارتباطات زیرساخت شناسایی و مقرر شد که در اسرع‌وقت هم اپراتورها به‌ویژه شرکت مخابرات ایران و هم شرکت ارتباطات زیرساخت نسبت به توسعه‌های لازم اقدام کنند و سازمان تنظیم هم مسوول پیگیری موضوع تا انجام کامل اقدامات خواهد بود.

امیدواریم که با انجام این اقدامات، مشکل کندی اینترنت در ساعات پیک در برخی نقاط کشور حل شده و رضایت مردم حاصل شود.

روز شنبه خبری مبنی‌بر تلاش نافرجام وزیر ارتباطات برای اصلاح خدمت‌رسانی به مردم منتشر شد. در این خبر پیمان قره‌داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری پیرامون دستور فوری وزیر ارتباطات برای بررسی فوری دلیل کندی شبکه در ساعات پیک، گفت: طبق بررسی‌ها در شهرهای مختلف، اپراتورها بالاتر از تعهدات‌شان عمل کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند