به گزارش «ایسنا» مدل Series ۷ ساعت هوشمند اپل که در اواسط‌ ماه سپتامبر رونمایی شد، برای پیش‌سفارش از ساعت هشت روز جمعه به وقت نیویورک موجود شد و قرار است از ۱۵ اکتبر در فروشگاه‌ها عرضه شود. در مدت چند دقیقه، دریافت سفارش این محصول تا تاریخ مذکور دشوار شد. به مشتریانی که مدل‌های استیل و سایر مدل‌های دیگر این ساعت را سفارش دادند، اعلام شد تا نوامبر نمی‌توانند سفارش خود را دریافت کنند. تا بعدازظهر بعضی از مدل‌های استیل اپل‌واچ حتی تا بعد از نوامبر هم موجود نبود و بعضی از مدل‌های بالاتر به حدی محدود شدند که اپل آنها را به‌عنوان «در حال‌حاضر ناموجود» مشخص کرد. این مدل‌ها شامل مدل ۸۹۹ دلاری ساخته شده از تیتانیوم نقره‌ای با بند چرمی و همچنین یک تیتانیوم سیاه با بند سیلیکونی بودند. زمان تحویل مدل‌هایی که با همکاری هرمس تولید می‌شوند، تا اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر به تاخیر افتاد.

بلومبرگ در ‌ماه اوت گزارش کرده بود مدل جدید ساعت اپل که در‌ اندازه‌های بزرگ‌تر ۴۱ میلیمتری و ۴۵ میلیمتری عرضه می‌شود، با موانعی در تولید روبه‌رو شده است و زمانی که اپل در مراسم رونمایی این محصول به تاریخ عرضه آن به بازار اشاره نکرد، نگرانی‌ها نسبت به مشکلات تولید تجدید شد.

اپل هفته گذشته ۱۵ اکتبر را به‌عنوان تاریخ عرضه این محصول اعلام کرد، اما تاخیرهای فعلی در زمان تحویل نشان می‌دهد که تولید محدود مانده است. اپل‌واچ به همراه آی‌فون۱۳ معرفی شد که از‌ ماه گذشته به فروش گذاشته شد. خریداران همچنان می‌توانند بعضی از مدل‌های نسل جدید اپل‌واچ را در فروشگاه‌ها پیدا کنند زیرا این شرکت گاهی عرضه برای فروشگاه‌های فیزیکی را حفظ می‌کند تا در زمان آغاز فروش قفسه‌های فروشگاه خالی نباشند. اپل‌واچ تنها محصول جدیدی نیست که در آستانه فصل خرید تعطیلات با محدودیت تولید روبه‌رو شده است.

خریدارانی که مدل‌های آی‌فون۱۳ پرو و آی‌فون‌۱۳ پرو‌مکس را سفارش داده‌اند با تاخیر در دریافت این گوشی‌ها تا نوامبر روبه‌رو هستند. همین وضعیت درباره مدل‌های جدید آی‌پد مینی مشاهده می‌شود. اپل سال گذشته هم با کمبود عرضه برای هدفون ایرپاد مکس خود روبه‌رو شده بود. فصل خرید تعطیلات زمان مهمی برای اپل است. تحلیلگران برآورد کرده‌اند این شرکت می‌تواند حدود ۱۲۰ میلیارد دلار فروش در سه ماهه دسامبر داشته باشد که هفت‌درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته است.

 بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل امسال تبلیغات زیادی انجام داده که ممکن است تقاضا برای محصولاتش را تقویت کند. این شرکت حداکثر ۲۷۰ دلار به کاربرانی می‌دهد که نسل قدیمی اپل‌واچ خود را معاوضه کنند و اپراتورهایی نظیر «تی‌موبایل‌یو‌اس» اشتراک‌هایی را پیشنهاد می‌کنند که در بعضی از موارد هزینه آی‌فون جدید را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند