وال‌استریت‌ژورنال این تحقیق فیس‌بوک را فاش کرده که سوالاتی درباره تاثیر سلبریتی‌ها بر فرهنگ آنلاین به‌وجود آورده است. تحقیق مذکور «مقایسه اجتماعی در اینستاگرام» نام دارد که در بازه مارس و آوریل ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است. طی این پژوهش از بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۹ کشور از جمله آمریکا، استرالیا و برزیل سوالاتی پرسیده شده است.

کوین مک‌آلیستر سخنگوی فیس‌بوک می‌گوید: هرچند از پاسخگویان به سوالات این پژوهش خواسته نشده بود تا به حساب‌های کاربری افراد خاصی اشاره کنند، اما محققان متوجه شدند افرادی که دچار سطح بالا یا پایینی از احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی در اینستاگرام شده‌اند، به‌طور مرتب از حساب‌های برخی سلبریتی‌ها بازدید می‌کرده‌اند.

او اعلام می‌کند این یافته‌ها معقولانه به‌نظر می‌رسد زیرا برخی از سلبریتی‌ها بیش از ۳۰ میلیون فالوئر دارند. محققان فیس‌بوک در این پژوهش اشاره کرده بودند که شرکت می‌تواند با همکاری سلبریتی‌ها کمپین‌هایی برای کاهش احساس منفی ناشی از مقایسه اجتماعی راه‌بیندازد. یافته‌های این تحقیق از آن جهت اهمیت دارد که اینستاگرام به گسترش پدیده اینفلوئنسرهای اجتماعی کمک کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند