به گزارش وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در بازدید از سازمان فضایی و دیدار با مدیران و کارشناسان این سازمان و تبریک هفته جهانی فضا، گفت: امیدوارم این هفته نقطه شروعی برای حرکت شتابان صنعت فضایی در دوره جدید باشد. وی با اشاره به اهمیت صنعت فضایی گفت: امروز کاربردهای صنعت فضایی به همه حوزه‌های زندگی بشر تسری پیدا کرده است و باید بیش‌از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صنعت فضایی را یکی از عرصه‌های اقتدار‌آفرین برای کشور و امیدآفرین در میان مردم دانست و افزود: آنچه مسلم است در این صنعت از ظرفیت‌های خیلی خوبی برخورداریم اما به‌نظر می‌رسد که این ظرفیت‌ها به‌خوبی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند و اگر همگرایی بیشتر و سیاستگذاری مناسب‌تری را شاهد باشیم، مطمئنا آورده صنعت فضایی چندین‌برابر وضع فعلی خواهد بود.

زارع‌پور ادامه داد: با توجه به توان و ظرفیت بالایی که در حوزه فضایی کشور وجود دارد و همچنین اراده دولت برای توسعه صنعت فضایی، می‌توان امیدوار بود که این صنعت به ریل شتابان خود برای رسیدن به اهداف طرح‌ریزی‌شده بازگردد.

وی تاکید کرد: با تقسیم‌کاری ملی مناسب در بین بازیگران این صنعت راهبردی و ایجاد هماهنگی و همدلی بیشتر میان تلاشگران این صنعت، می‌توانیم در کوتاه‌مدت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم و به‌سرعت امید تازه‌ای را هم در میان مردم و هم در میان فعالان این صنعت ایجاد کنیم.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند