سخنگویان پارلمان کشورهای عضوG۷پس از گفت‌وگو درباره موضوعات مربوط به‌امنیت در پارلمان‌هایشان تصمیم گرفتند تا از شبکه‌های اجتماعی بخواهند از انتشار محتوای مخرب توسط ترول‌ها جلوگیری کنند.

در کنفرانس سالانه سخنگوهای اجلاس G۷، سخنگوی‌های پارلمان کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، آمریکا و اتحادیه اروپا گردهم جمع می‌شوند. در سال‌جاری این کنفرانس به‌میزبانی سر لیندزی هویل، سخنگوی مجلس عوام انگلیس برگزار شد.

هویل اعلام کرد با پلیس همکاری می‌کند تا هر فردی که تهدیدی علیه مردم در فضای آنلاین است را تحت پیگرد قانونی قرار دهد. او همچنین اعلام کرد در صورت لزوم باید قوانینی وضع شود.

هویل در این‌باره می‌گوید: این فرایند مربوط به‌همکاری با یکدیگر است تا امنیت بیشتری برای مردم ایجاد شود.  همچنین ما برای از بین بردن نفرت باید این کار را انجام دهیم. اینکه فردی ۳ بامداد از خواب بیدار شود و بخواهد دیگران را در فضای آنلاین آزار دهد، قابل‌قبول نیست و باید تحت‌پیگرد قانونی قرار گیرد. او در ادامه افزود: اگر قرار باشد در فضای آنلاین مردم تهدید شوند، من با پلیس همکاری می‌کنم تا تحت‌پیگرد قرار گیرند. این مساله برای من بسیار مهم است.

نمایندگان شرکت‌کننده در این کنفرانس در ۴ پنل شرکت کردند که یکی از موضوعات بررسی شده در این پنل نقش شبکه‌های اجتماعی در پارلمان و قدرت تلویزیون برای تاثیر‌گذاری در دموکراسی بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند