این کابل که برای نخستین‌بار در ژوئیه‌۲۰۲۰ معرفی شد، قادر است بریتانیا، آمریکا و اسپانیا را به‌یکدیگر متصل و ظرفیت بیشتری را در این کریدورهای ارتباطی ایجاد کند.

طبق گفته گوگل، کابل Grace Hopper نقش مهمی‌ را در حمایت از مشاغل در سراسر اقیانوس اطلس ایفا خواهد کرد و پلی ارتباطی میان انگلیس و آمریکا خواهد بود که نمونه آن از سال ۲۰۰۳ تاکنون وجود نداشته است.

در متن بیانیه گوگل آمده است: بسیاری از مردم در سراسر جهان، به‌طور روزانه از محصولات گوگل برای ارتباط با دوستان و خانواده، سفر از یک نقطه به‌نقطه‌ای دیگر، پیدا کردن مشتریان جدید یا صادرات محصولات خود به‌بازارهای جدید استفاده می‌کنند. گوگل در ادامه اضافه کرد: کابل Grace Hooper بخشی از سرمایه‌گذاری ما در بریتانیا محسوب می‌شود و از کاربرانی که از محصولاتمان استفاده می‌کنند یا مشتریانی که از ابزارهای ما برای توسعه کسب‌وکار خود بهره می‌گیرند، حمایت می‌کند. همچنین این پروژه، اولین سرمایه‌گذاری گوگل در حوزه کابل‌های زیردریایی در اسپانیا به‌شمار می‌رود و قرار است از آن برای گوگل‌کلاد در مادرید و توسعه زیرساخت‌های جهانی این شرکت، استفاده شود. به لطف برخورداری از ۱۶ جفت فیبر عظیم، کابل Grace Hooper می‌تواند تا ظرفیت باورنکردنی ۳۴۰ ترابیت برثانیه، داده‌ها را انتقال دهد. به‌گفته گوگل، با این ظرفیت، حدود ۵/ ۱۷میلیون نفر می‌توانند در آن واحد، ویدئوهایی با کیفیت ۴K را تماشا کنند.

در حال‌حاضر، کابل Dunant گوگل، رکورددار این حوزه محسوب می‌شود که قادر به‌ارائه سرعت ۲۵۰ترابیت بر ثانیه است. از دیگر ویژگی‌های کابل Grace Hooper، برخورداری از تکنیک FiberSwitching است که می‌تواند هرگونه احتمال قطعی را به‌کمترین حد ممکن برساند. جین استوول، از کارکنان گوگل در بخش گوگل‌کلاد معتقد است که این کابل جدید می‌تواند اطلاعات را با سرعت و امنیت بالا انتقال دهد و ارائه خدمات محبوب گوگل را برای کاربران بهبود ببخشد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند