لایحه مذکور در‌ ماه می‌ در مجلس پایین کالیفرنیا تصویب شد و پیش‌بینی می‌شود مجلس بالای ایالت نیز هفته آینده آن را تصویب کند. قانون مذکور در صورت تصویب‌شدن، الزامات شفاف‌سازی جدیدی برای سیستم‌های خودکار وضع می‌کند. علاوه بر آن هر سیستمی که سلامت و ایمنی کارگران را به‌خطر بیندازد، منع خواهد شد.

قانون مقابله با الگوریتم‌های سنجش بهره‌وری در ‌ماه جولای معرفی شد و لورنا گونزالس یکی از قانونگذاران مجلس ایالت کالیفرنیا اعلام کرد طی یک سال گذشته صدها کارگر یکی از انبارهای آمازون در بالتیمور به‌دلیل عدم‌دستیابی به‌سطح بهره‌وری تعیین شده، اخراج شده‌اند. اسناد مرتبط نشان داد سیستم‌های خودکار میزان بهره‌وری کارگران را به‌طور فردی ردیابی می‌کنند.

گونزالس هنگام معرفی لایحه گفت: شرکت‌هایی مانند آمازون برای آنکه بتوانند یک روز پس از سفارش کالا، آن را ارسال کنند، کارگران انبارها را مجبور کرده‌اند سریع‌تر کار کنند، در مدت زمان کوتاهی سفارش‌های مشتریان بیشتری را آماده کنند و طی این فرایند خود را به‌خطر بیندازند. هیچ کارگری نباید مجبور باشد برای دریافت دستمزد نیازهای ابتدایی انسانی‌اش را قربانی یا چنین شرایط نامناسبی را قبول کند.

البته در متن قانون مذکور نامی از آمازون برده نشده، بلکه تمام کارفرمایان انبارهای ایالت کالیفرنیا را ملزم می‌کند جزئیات هر‌گونه سطح بهره‌وری تعیین‌شده برای کارگران را در اختیار آنها قرار دهد. همچنین لایحه مذکور در صورت تصویب شدن، هرگونه سیستم سنجش بهره‌وری که از خوردن وعده غذایی و بازه استراحت یا استفاده از سرویس بهداشتی جلو‌گیری می‌کند، مسدود خواهد کرد. آمازون تاکنون موضعی علنی نسبت به‌این لایحه اتخاذ نکرده و به‌درخواست‌ها برای اظهارنظر نیز پاسخی نداده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند