با‌‌این حال‌ اگر مشکلی در وضعیت جوی وجود داشته باشد، پرتاب موشک با یک روز تاخیر دنبال خواهد داشت.  اسپیس‌ایکس با انتشار پیامی ‌در‌‌این‌رابطه نوشت: تیم‌های  اسپیس‌ایکس و‌‌اینسپیریشن۴، روز گذشته در مقر  اسپیس‌ایکس در کالیفرنیا با هم دیدار کردند تا مهیا بودن موشک فالکون ۹، فضاپیمای دراگون، سیستم‌های زمینی، تجهیزات ریکاوری، سیستم‌های آموزش خدمه و دیگر عناصر کلیدی‌‌این ماموریت تاریخی را مورد ارزیابی قرار دهند.

 اسپیس‌ایکس همچنین اعلام کرد که خدمه‌‌اینسپیریشن‌۴، شش‌ماه اخیر را برای حضور در‌‌این ماموریت آموزش دیده و تحت‌شرایط مختلف از قبیل جاذبه صفر قرار گرفته‌اند تا از‌‌این طریق، فشارهای وارده به‌بدن‌هایشان را در‌‌این ماموریت فضایی در محیطی شبیه‌سازی‌شده تجربه کنند. همچنین‌‌این افراد، آموزش‌هایی را در‌‌این کپسول فضایی گذرانده‌اند تا خود را با شرایط‌‌این ماموریت وفق دهند. در‌‌این ماموریت، فضانوردان به‌لطف پنجره گنبدی‌شکل شیشه‌ای کپسول دراگون، دیدی جامع را نسبت به‌محیط پیرامون خود خواهند داشت. گفته می‌شود که در‌‌این ماموریت، تحقیقاتی نیز درباره وضعیت سلامت انسان انجام خواهد شد.

جرد‌‌ایزاکمن، فرمانده ماموریت‌‌اینسپیریشن۴ در‌‌این رابطه می‌گوید: افراد حاضر در ماموریت‌‌اینسپیریشن۴ مشتاق هستند تا از‌‌این ماموریت برای کمک به‌آینده‌ای بهتر برای کسانی که قرار است طی سال‌ها و دهه‌های آتی‌‌این سفر را تجربه کنند، استفاده کنند. در کل تاریخ بشر، کمتر از ۶۰۰ انسان به‌فضا رفته‌اند. باعث افتخار ماست که‌‌این پرواز، بر همه پروازهایی که در‌‌اینده در‌‌این زمینه اتفاق می‌افتد، تاثیرگذار خواهد بود و آغازگر دوران جدیدی از اکتشافات فضایی خواهد بود.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند