به گزارش آسوشیتدپرس، ناظر حریم خصوصی ایرلند پس از انجام تحقیقات درباره واتس‌اپ و کشف نقض قوانین حفظ حریم خصوصی اتحادیه اروپا جریمه‌ای ۲۲۵ میلیون یورویی (۲۶۷ میلیون دلار) برای شبکه اجتماعی مذکور تعیین کرده است.

 به‌طور دقیق‌تر این جریمه پس از آن تعیین شد که تحقیقات رگولاتور حریم خصوصی نشان داد واتس‌اپ قوانین حفظ حریم خصوصی اطلاعات اتحادیه اروپا را درباره شفافیت اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران با دیگر شرکت‌های فیس‌بوک نقض کرده است.  

کمیسیون حفاظت از اطلاعات روز گذشته اعلام کرد به واتس‌اپ دستور داده تا اقداماتی جهت برطرف کردن این نقض و تغییر شیوه ارتباط با مشتریانش انجام دهد تا عملکرد مطابق قوانین اتحادیه اروپا باشد. واتس‌اپ که ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، اعلام کرده این جریمه ناعادلانه است و خواهان تجدید نظر درباره آن است.

در بیانیه واتس‌اپ در این باره آمده است: واتس‌اپ سرویسی ایمن و خصوصی فراهم می‌کند. رای سازمان ناظر در حقیقت نشان‌دهنده پایان تحقیقاتی درباره پیام‌رسان فیس‌بوک بود که در دسامبر ۲۰۱۸ و پس از اجرایی شدن مقررات محافظت از داده‌های عمومی اتحادیه اروپا (GDPR) آغاز شد. همچنین این دومین جریمه بزرگی است که سازمان ناظر ایرلند تحت قانون GDPR تعیین می‌کند. سال گذشته این سازمان جریمه‌ای ۴۵۰ هزار یورویی برای توییتر تعیین کرده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند