به گزارش زد‌دی‌نت، تحقیقات مشترک ایمیوتا و اس‌اند‌پی گلوبال مارکت حاکی است سازمان‌های بزرگ در جهان در زمینه مدیریت داده‌های حرفه‌ای خود و مشتریان‌شان با چالش‌های جدی مواجه هستند. این تحقیق با همکاری ۵۲۵ متخصص امور داده در این سازمان‌ها و در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان و فرانسه انجام شده است. تمامی این متخصصان در سازمان‌هایی با بیش از هزار کارمند فعالیت می‌کنند.

۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که داده‌هایی که در این سازمان‌ها برای تحلیل در دسترس قرار می‌گیرند کهنه و قدیمی است و امکان استفاده عملیاتی ندارند. ۸۴ درصد هم گفته‌اند پیش‌بینی می‌کنند، مسائل مرتبط با حریم شخصی و دغدغه‌های امنیتی موجب می‌شود دسترسی به داده‌ها در سازمان‌ها ظرف ۲۴ ماه آینده محدود شود. ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان می‌گویند برای رسیدگی به داده‌ها و مدیریت آنها با مشکلاتی همچون کمبود نیروی انسانی ماهر مواجه هستند و ۳۰ درصد هم مشکلات مربوط به اتوماسیون اداری و خودکارسازی فرآیندها را عامل مشکل مذکور دانسته‌اند.

۹۰ درصد پرسش شوندگان هم بر این باور بوده‌اند که کیفیت داده‌ها و وجود اعتماد متقابل در مقایسه با حجم و کمیت داده‌ها اهمیت بیشتری دارد. همچنین در ۶۰ درصد از این سازمان‌ها فردی مدیریت امور مربوط به داده‌ها را بر عهده داشته و در ۴۰ درصد از آنها چنین مسوولی وجود نداشته است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند