مایکل کولگازیر، مدیر اجرایی ویرجین گلکتیک در این خصوص اعلام کرد که در پی ماموریت «یونیتی ۲۲» و با توجه به علاقه زیاد افراد به تجربه این سفر فضایی، فروش دوباره بلیت‌‌ها را آغاز ‌می‌کنیم. ما تلاش ‌می‌کنیم تا امکان تماشای شگفتی‌‌های فضا را برای افراد زیادی از جمعیت جهان فراهم کنیم و به همین منظور، درهای این صنعت و حس این تجربه جدید را باز ‌می‌کنیم. ویرجین گلکتیک در سال ۲۰۱۴ و بعد از آن اتفاق مرگبار در خلال یک پرواز آزمایشی، فروش بلیت را متوقف کرد. بعد از آن حادثه، برانسون به علاقه‌مندان قول داد برای جلب اعتماد آنها، ابتدا خودش با فضاپیمای اسپیس‌‌شیپ‌تو به فضا سفر خواهد کرد.

این وعده در روز ۱۱ جولای امسال محقق شد و برانسون به همراه سه کارمند دیگر ویرجین گلکتیک توانست با موفقیت به لبه فضا برود. این شرکت قصد دارد تا در اواخر ماه سپتامبر امسال و در قالب ماموریت «یونیتی ۲۳»، محموله‌های تحقیقاتی و سه افسر نیروی هوای ایتالیا را به فضا پرتاب کند. طبق اطلاعات منتشرشده، هزینه هر یک صندلی‌‌های این فضاپیما در چنین ماموریت‌‌هایی که برای آموزش به فضانوردان انجام ‌می‌شود، حدود ۶۰۰ هزار دلار خواهد بود.

به گفته ویرجین گلکتیک، افرادی که از این پس مبلغ ۴۵۰هزار دلار را پرداخت ‌می‌کنند، ‌باید تا چندین ماه در نوبت بمانند؛ چراکه ابتدا باید ۶۰۰ نفری که پیش‌تر ثبت‌نام کرده‌اند، مسافر فضا شوند و بعد از آن، نوبت به ۱۰۰۰ نفر دیگری خواهد رسید که مبلغ ۱۰۰۰دلار را برای رزرو صندلی‌‌های این فضاپیما پرداخت کرده‌اند. این شرکت اعلام کرد که در سیستم جدید فروش بلیت، سه گزینه پیش روی خریداران خواهد بود که شامل خرید تنها یک صندلی، خرید چند صندلی برای سفر به همراه همسر، خانواده یا دوستان و خرید تمام صندلی‌‌ها ‌می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند