به گزارش ورج، پرونده شکایت فدرال علیه گوگل به اهمیت مبارزه درباره اطلاعاتی که مایکروسافت ذخیره می‌کند، اهمیت قابل توجهی داده است. در همین راستا این شرکت با احضاریه‌ای در رابطه با دسترسی به میلیون‌ها اسناد روبه‌رو است که احتمالا تلاش‌های این شرکت برای رقابت با موتور جست‌وجوی گوگل را روشن‌تر می‌کند. مایکروسافت در ابتدا با دادستان‌ها برای ایجاد یک پرونده آنتی‌تراست علیه گوگل همکاری کرد؛ اما اکنون ممکن است با حکم دادگاه ملزم شود میلیون‌ها اسناد دیگر را در اختیار تیم وکلای گوگل قرار دهد.

آمیت مهتا، قاضی فدرال روز جمعه در جلسه دادرسی اظهارات گوگل و مایکروسافت را شنید؛ اما در نهایت اعلام کرد قبل از شروع دادگاه به اطلاعات بیشتری نیاز است تا دادگاه بتواند دستورالعملی درباره آنکه چه میزان اطلاعات داخلی باید مهیا شود، صادر کند. در اکتبر ۲۰۲۰ میلادی پرونده آنتی‌تراست وزارت دادگستری آمریکا علیه گوگل با تمرکز روی رفتارهای غیررقابتی موتور جست‌وجو و تبلیغات آن ثبت شد. در این شکایت به قراردادهای انحصاری شرکت درباره سیستم‌های اندروید و iOSاشاره شده بود که در نتیجه آن موتورجست‌وجوهای دیگر از میدان رقابت خارج شدند. شکایت‌های دیگری علیه گوگل ثبت شده که تمرکز آنها روی تنظیمات حریم خصوصی مرورگر و دستکاری نتایج است.

در همین راستا و قبل از آنکه وزارت دادگستری اتهاماتی علیه گوگل اعلام کند، مایکروسافت در پاسخ به تقاضای دادستان‌ها، بیش از ۴۰۰هزار سند را در اختیار آنان قرار داد؛ اما گوگل ادعا کرد مایکروسافت باید همان میزان اطلاعات در اختیارش قرار دهد تا در دفاع از خود استفاده کند. حال آنکه مایکروسافت در مقابل این درخواست مقاومت و ادعا کرد گوگل سعی دارد با درخواست حجم وسیعی از اطلاعات پرونده را به تعویق بیندازد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند