طبق گزارش «ورج»، ایلان ماسک به تازگی اعلام کرده است که سعی دارد با بازنویسی نرم‌افزار خودروهایش برای پشتیبانی از تراشه‌های جایگزین، با کمبود جهانی تراشه مقابله کند.

درحالی‌که تقاضا برای خودروهای جدید به‌شدت افزایش یافته است، چالش کمبود تراشه صنعت خودروسازی را مختل کرده و به تعطیلی برخی کارخانه‌ها، طولانی شدن زمان انتظار برای تحویل و افزایش قیمت اتومبیل‌ها منجر شده است.

بنیان‌گذار شرکت تسلا در جلسه سهامداران شرکت با اعلام این خبر گفت: ما توانستیم تراشه‌ها را جایگزین کنیم و سپس سفت‌افزار (firmware) را طی چند هفته نوشتیم. این فرآیند فقط یک تغییر تراشه ساده نیست و باید کل نرم‌افزار بازنویسی شود. تسلا با کمک این روش توانست سطح تولید خود را بالا نگه دارد و طی سه ماه گذشته بیش از ۲۰۰هزار وسیله نقلیه به مشتریانش تحویل دهد. تسلا در سه ماه قبل۹/ ۱۱میلیارد دلار درآمد داشته است. این در حالی است که به گفته ماسک، چشم‌انداز رشد تسلا به حل سریع کمبود نیمه‌رسانا در جهان بستگی دارد.

فعال‌سازی بخش‌های مختلف خودروهای تسلا از ایربگ گرفته تا ماژول کنترل کمربند ایمنی به تراشه متکی است. البته تسلا تنها خودروساز جهان نیست که با عواقب کمبود تراشه دست‌وپنجه نرم می‌کند.

در حال حاضر تقاضا برای خودرو به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است و خودروسازان سراسر جهان تحت فشار هستند. هفته جاری دایملر و بی‌ام‌و اعلام کرده‌اند به‌دلیل کمبود تراشه مجبور به تعطیل کردن خط‌های تولید شده‌اند. این امر روی بازده شرکت‌ها تاثیر منفی دارد.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند