طبق گفته توییتر، عدم استقبال کاربران از فلیتس و البته مشکلات و نواقص این قابلیت طی ماه‌های اخیر، باعث شد تا مدیران این شرکت عرضه آن را متوقف کنند. اما قرار است از تاریخ ۳ آگوست (۱۲ مرداد)، ویژگی Spaces توییتر که همان چت روم‌های صوتی زنده است، به قسمت بالایی صفحه این اپلیکیشن اضافه شود و جای فلیتس را بگیرد.

با این حال، برخی از قابلیت‌های ویرایشی که در فلیتس وجود داشت، به قسمت نوشتن توییت اضافه خواهد شد که از جمله آنها می‌توان به تغییر فرمت متون و اضافه کردن استیکرهای انیمیشنی به تصاویر اشاره کرد.

تصمیم توییتر برای کنار گذاشتن فلیتس، تنها ناشی از عدم استقبال از سوی کاربران نبوده و در واقع، نشان داد که توییتر نتوانست با کمک این قابلیت، افراد را به توییت کردن بیشتر ترغیب کند. سال‌هاست که توییتر به دنبال راهکارهایی برای تشویق کاربران به ارسال توییت‌های بیشتر و نه صرفا تماشای توییت‌های دیگران است.

فلیتس نیز یکی از این ابزارها بود که با کپی‌برداری از قابلیت استوری که پیش‌تر در اسنپ‌چت و اینستاگرام دیده‌ایم، طراحی و عرضه شد. لیا براون، مدیر بخش محصولات توییتر با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص نوشت از روزی که این شرکت، فلیتس را عرضه کرد، تغییر محسوسی در تعداد توییت‌ها و همچنین ورود آنها به بحث‌ها از طریق این قابلیت مشاهده نشد و همه چیز مطابق انتظارات ما پیش نرفت.