مایکروسافت روند توسعه را در سال ۲۰۱۹ آهسته کرد و یک به‌روزرسانی معمولی در نیمه اول سال و پس از آن یک به‌روزرسانی معطوف به عملکرد را در نیمه دوم سال عرضه کرد. در سال ۲۰۲۰ که کاربران از ویندوز ۷ مهاجرت کردند، این شرکت استراتژی مذکور را تکرار کرد. اکنون با انتشار به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ مه ۲۰۲۱، یک به‌روزرسانی کیفیت‌محور دیگر از راه می‌رسد. پانوس پانای، مدیر محصول مایکروسافت ماه مه گذشته در بحبوحه پاندمی ویروس کرونا اعلام کرده بود مردم ماهانه ۷۵ درصد زمان بیشتری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در ویندوز ۱۰ سپری می‌کنند. مایکروسافت رشد سریع غیرمعمول فروش مجوزهای ویندوز ۱۰ برای رایانه‌های شخصی مصرفی را در چهار سه ماهه گذشته گزارش کرد.

بعضی از تغییراتی که در جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ مشاهده می‌شوند عبارتند از:

سیستم ویندوز دفندر اپلیکیشن گارد که فایل‌های آفیس را باز کرده و وب‌سایت‌ها را به شکل ایمنی نمایش می‌دهد، عملکرد بهتری پیدا می‌کند.

مشکلی که باعث می‌شود به‌روزرسانی‌ها برای اکتیو دایرکتوری به آهستگی در رایانه شخصی کاربر آغاز شوند برطرف خواهد شد.

مرورگر وب Edge که در ابتدا بخشی از ویندوز ۱۰ بود، حذف می‌شود و اکنون نسخه جدیدی وجود دارد که مبتنی بر موتور کرومیوم است که مایکروسافت در به‌روزرسانی پاییز گذشته در ویندوز ۱۰ گنجاند. پشتیبانی از نسخه اصلی در ۹ مارس به پایان رسید. در نتیجه اگر کاربران دکمه استارت را کلیک کرده و Edge را سرچ کنند، دو مرورگر مختلف به آنها نشان داده نمی‌شود.

براساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، کاربران ویندوز ۱۰ برای بررسی قابل دسترس شدن این به‌روزرسانی می‌توانند در قسمت تنظیمات سیستم، به بخش «آپدیت اند سکیوریتی» مراجعه کرده، «ویندوز آپدیت» را چک کرده و دکمه «چک برای آپدیت» را کلیک کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند