گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد طراحان اپلیکیشن اندروید تا سه ماه دوم سال ۲۰۲۲ فرصت دارند این اطلاعات را اعلام کنند. کاربران بخش ایمنی را از سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ در پلی استور گوگل مشاهده خواهند کرد و علاوه بر اینکه مشاهده می‌کنند طراحان برنامه چه اطلاعاتی را درباره آنها جمع‌آوری می‌کنند، به اطلاعات حریم خصوصی و امنیتی بیشتری دسترسی پیدا می‌کنند.

اجبار گوگل برای شفافیت طراحان درباره جمع‌آوری اطلاعات کاربران، منعکس‌کننده تصمیم سال ۲۰۲۰ اپل برای وادار کردن طراحان اپلیکیشن به افشای اطلاعاتی است که درباره کاربران جمع‌آوری و استفاده می‌کنند. نسخه 14/ 5 iOS که جدیدترین آپدیت نرم‌افزار موبایل اپل است، شامل ویژگی «شفافیت ردیابی اپلیکیشن» است که کاربران را ملزم می‌کند موافقت یا مخالفت خود را با ردیابی شدن به‌وسیله اپلیکیشن‌ها برای تبلیغات شخصی‌سازی شده اعلام کنند. طراحان انتظار دارند درآمدشان را با این تغییرات از دست بدهند زیرا اکثر مصرف‌کنندگان با جمع‌آوری اطلاعات شخصی‌شان موافقت نخواهند کرد.

گوگل که به درآمد تبلیغاتی متکی است، رویکرد سنجیده‌تری را در پیش گرفته است. این غول اینترنتی این موضوع را سبک و سنگین کرده که چگونه می‌تواند جمع‌آوری اطلاعات و ردگیری بین اپلیکیشن‌ها در سیستم‌عامل اندروید را به نحوی محدود کند که به اندازه راهکار اپل سختگیرانه نباشد. براساس گزارش بلومبرگ، بخش ایمنی گوگل پلی به کاربران مواردی مانند رمزنگاری شدن اطلاعات توسط یک اپلیکیشن، پیروی از سیاست‌های گوگل برای خانواده، حق انتخاب در اشتراک‌گذاری اطلاعات و امکان ارسال درخواست برای حذف اطلاعات پس از حذف اپلیکیشن را اعلام می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند