این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا ایجاد می‌کند و مقر جدیدی در کارولینای شمالی خواهد ساخت.

سرمایه‌گذاری‌های اپل طی سه سال گذشته از هدف پنج‌ساله ۳۵۰ میلیارد دلار که در سال ۲۰۱۸ تعیین کرده بود، فراتر رفته است اما اپل رشد هم کرده است و ارزش سهام این شرکت از آخرین برنامه سرمایه‌گذاری که در ژانویه سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود، حدود ۲۰۰ درصد ترقی کرده و اپل اکنون بیش از 2 تریلیون دلار ارزش دارد. اپل اعلام کرد بزرگ‌ترین مالیات‌دهنده در آمریکا بوده و ۴۵ میلیارد دلار مالیات درآمد داخلی در پنج سال گذشته پرداخت کرده است.

افزایش سرمایه‌گذاری در آمریکا در شرایطی از سوی اپل اعلام شده که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برنامه‌های جدیدی را برای افزایش مالیات از سود خارجی شرکت‌ها به‌منظور کمک به تامین پروژه‌های زیرساخت داخلی اعلام کرده است. 

اپل و سایر شرکت‌های فناوری بزرگ اعلام کرده‌اند در سال مالی گذشته بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سود در خارج از آمریکا داشته‌اند که آنها را به اهداف اصلی پیشنهاد اخیر رئیس‌جمهور آمریکا تبدیل می‌کند.

 تیم کوک، مدیرعامل اپل اعلام کرد در مقطع فعلی احیا و بازسازی، اپل تعهدات خود به نوآوری و تولید آمریکا را با سرمایه‌گذاری که شامل ۵۰ ایالت می‌شود، مضاعف می‌کند. برنامه سرمایه‌گذاری اپل شامل هزینه مستقیم در تامین‌کنندگان مقیم آمریکا، سرمایه‌گذاری در دیتاسنتر، مخارج سرمایه در آمریکا و سایر پروژه‌ها از جمله ده‌ها تولید اپل تی‌وی پلاس در ۲۰ ایالت خواهد بود. اپل قصد دارد بیش از یک میلیارد دلار در کارولینای شمالی برای ساخت یک مقر جدید و هاب مهندسی در منطقه ریسرچ تریانگل سرمایه‌گذاری کند. این سرمایه‌گذاری حداقل سه هزار شغل جدید در یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، مهندسی نرم‌افزار و سایر زمینه‌های پیشرفته ایجاد خواهد کرد.

اپل اعلام کرد در مسیر رسیدن به هدف سال ۲۰۱۸ خود برای ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در آمریکا تا سال ۲۰۲۳ قرار دارد. تعهد جدید برای اشتغال‌زایی شامل رشد تیم اپل در سن‌‌دیه‌گو به بیش از پنج هزار کارمند تا سال ۲۰۲۶ است که ۵۰۰درصد افزایش نسبت به هدف سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهند. اپل همچنین تیم مهندسی خود در بولدر کلرادو را به تعداد ۷۰۰ نفر تقویت کرده و صدها شغل در ماساچوست واشنگتن، آیووا و کلرادو ایجاد می‌کند. انتظار می‌رود کارمندان این شرکت سال آینده به مقر جدید یک میلیارد دلاری آستین اپل منتقل شوند.

براساس گزارش بلومبرگ، اپل اعلام کرد همچنان که رشد می‌کند متعهد است این اقدام را به شکل پایداری از نظر محیط‌زیستی انجام دهد. تمامی فعالیت‌های این شرکت در آمریکا و در سراسر جهان کربن خنثی هستند. اپل متعهد شده است زنجیره تامین این شرکت و محصولاتش تا سال ۲۰۳۰ به شکل ۱۰۰ درصد کربن خنثی شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند