یک منبع آگاه از مذاکرات اظهار کرد: قیمت مورد مذاکره می‌تواند ارزش هر سهم شرکت نیوآنس را حدود ۵۶ دلار تعیین کند و ارزش این شرکت را به ۱۶ میلیارد دلار برساند. این توافق ممکن است به‌زودی اعلام شود. چنین قیمتی ۲۳ درصد بالاتر از قیمت نهایی معاملات سهام نیوآنس در روز جمعه خواهد بود. بلومبرگ‌نیوز که برای نخستین‌بار خبر این مذاکرات را منتشر کرد، اعلام کرده بود این مذاکرات ادامه دارد و همچنان ممکن است به نتیجه نرسد.

شرکت نیوآنس که فناوری تشخیص صدای این شرکت به راه‌اندازی دستیار صوتی سیری اپل کمک کرد، نرم‌افزاری برای بخش‌های مختلف از بهداشت و سلامت گرفته تا صنایع خودروسازی می‌سازد. ارزش سهام نیوآنس امسال ۴/ ۳ درصد رشد کرده و به حدود ۱۳ میلیارد دلار رسیده اما همچنان از رشد ۹/ ۹‌درصدی شاخص اس‌اندپی‌۹۰ عقب‌تر است.

سهام مایکروسافت ۱۵ درصد رشد داشته است. بر اساس گزارش رویترز، توافق با نیوآنس دومین توافق بزرگ مایکروسافت پس از خرید ۲/ ۲۶ میلیارد دلاری شبکه اجتماعی لینکدین در سال ۲۰۱۶ خواهد بود. بلومبرگ‌نیوز ماه گذشته گزارش کرده بود مایکروسافت سرگرم مذاکره برای خرید اپلیکیشن چت صوتی بازی ویدئویی دیسکورد به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد دلار است. این غول نرم‌افزاری در قراردادی که امسال بسته شد، شرکت سازنده بازی ویدئویی زنی‌مکس‌مدیا را به مبلغ ۵/ ۷میلیارد دلار خریداری کرد.

مایکروسافت چند دهه قبل با انجام پروژه‌های تحقیقاتی و تمرکز بیل گیتس، یکی از موسسانش برای یافتن راه‌هایی برای ساده‌تر صحبت‌کردن انسان با رایانه‌ها با استفاده از انگلیسی‌سلیس، وارد عرصه هوش مصنوعی شد. این شرکت در سال‌های اخیر هزاران کارمندش را به‌کار در بخش هوش مصنوعی گمارده و ابزارهایی را برای مشتریانش عرضه کرده که می‌توانند با استفاده از آنها، اپلیکیشن‌هایی بسازند که صحبت را درک و ترجمه می‌کنند و تصاویر را شناخته و موارد غیرطبیعی را تشخیص می‌دهند. این شرکت هوش‌مصنوعی را پیشران مهم فروش آینده خدمات ابری می‌داند. مایکروسافت در این فضا با رقابت شدید شرکت‌هایی نظیر گوگل و آمازون روبه‌روست که سرمایه‌گذاری سنگینی در این بخش انجام داده‌اند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند