به گزارش زد دی نت، این فناوری نیاز به خرید محلی انواع رایانه به منظور انجام امور مختلف شغلی، آموزشی، تفریحی و ... را از بین می‌برد و موجب می‌شود تا کاربران به صورت اینترنتی از توان پردازش رایانه‌های قدرتمند استفاده کنند. همین امر مصرف برق رایانه‌ها را که موجب تولید بیشتر گاز دی اکسید کربن می‌شود کاهش می‌دهد. بر اساس بررسی موسسه آی دی سی اگر تمامی دیتاسنترها تا سال ۲۰۲۴ با فناوری رایانش ابری سازگار شوند، انتشار گاز دی اکسید کربن به شدت کاهش می‌یابد. اما با توجه به اینکه تا سال ۲۰۲۴ تنها ۶۰ درصد از دیتاسنترها با این فناوری سازگار می‌شوند  میزان کاهش از یک میلیارد متر مکعب فراتر نخواهد رفت.

پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده با راه‌اندازی دیتاسنترهای بزرگ‌تری که با فناوری رایانش ابری سازگاری دارند، شرکت‌ها به استفاده از خدمات مذکور علاقه بیشتری نشان دهند. افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها از جمله دیگر مزایای استفاده از خدمات رایانش ابری است. البته این نوع دیتاسنترها به سیستم‌های خنک کننده قوی‌تر نیاز داشته و با توجه به نصب سخت افزاری قدرتمندتر گران‌قیمت تر هستند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری متعهد شده‌اند با استفاده از فناوری رایانش ابری و دیگر فناوری‌ها میزان انتشار گاز دی اکسید کربن خود را طی سال‌های آینده و حداکثر سال ۲۰۳۰ به صفر برسانند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به آی‌بی‌ام، مایکروسافت، فیس‌بوک، اپل و گوگل اشاره کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند