قوانین یادشده توسط گروهی موسوم به صنعت دیجیتال یا دیجی در استرالیا تهیه شده که یک سازمان غیرانتفاعی مدافع حقوق فعالان صنعت دیجیتال در این کشور است. کار تدوین این قوانین از دسامبر سال ۲۰۱۹ آغاز شده است.

قوانین یادشده در هفت بخش تدوین شده‌اند که در آنها بر ضرورت رعایت آزادی بیان و نیز عدم پاک شدن محتوای منتشر شده در پلت‌فرم‌های مختلف (در صورت طرح ادعای نادرست بودن آن قبل از اثبات قانونی موضوع)، تاکید شده است.

 رعایت حریم شخصی کاربران پلت‌فرم‌ها توسط مدیران و گردانندگان آنها و ضرورت مقابله با اخبار جعلی با رعایت امنیت و حریم شخصی کاربران اینترنت مساله دیگری است که در این قانون به آن پرداخته شده است. توانمندسازی کاربران نکته دیگری است که در این قانون به آن اشاره شده است.

 بر همین اساس، پلت‌فرم‌ها باید به کاربران کمک کنند انتخاب‌های مناسبی برای دسترسی به محتوای رسانه‌ای دیجیتال انجام دهند تا کمتر در معرض اخبار و اطلاعات جعلی قرار بگیرند. حمایت از تحقیقات مستقل در مورد سیاست‌گذاری‌های پلت‌فرم‌ها و فرآیندهای تبلیغاتی نیز در این قانون پیش‌بینی شده است.

در انتهای این مجموعه قوانین، پلت‌فرم‌ها به کسب اطمینان از امنیت خدمات و محصولات خود و تلاش برای شناسایی حساب‌های کاربری مشکوک و خرابکار ملزم شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند