رویدادی در شهر بارسلون اسپانیا که قرار است در ماه ژوئن امسال آغاز شود و ممکن است به محلی برای شیوع بسیار گسترده و سریع ویروس کرونا در جهان بدل شود. طبق گفته جان ‌هافمن، مدیرعامل GSM Association، برگزارکننده این رویداد، همه ساله حدود ۱۰۰ هزار نفر از سراسر جهان به این نمایشگاه می‌آیند. او در ادامه گفت امسال و به‌دلیل شرایطی که بر جهان حاکم است، این آمار احتمالا به ۵۰ هزار نفر تقلیل خواهد یافت. با این حال، اگر چنین هم شود، این تعداد شرکت‌کننده در کنار هم و در تعامل با یکدیگر خواهند بود و سپس به کشورهایشان بازخواهند گشت که این مساله نگران‌کننده است.

با این حال، در صفحه رسمی برگزارکنندگان کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ آمده تمامی ‌تجمعات کنترل خواهد شد و افراد ملزم به استفاده از ماسک خواهند شد. هافمن اعلام کرد اگر تمام کشورهای جهان، واکسن کرونا را دریافت و به شهروندان خود تزریق می‌کردند، شرایط بسیار عالی بود اما بعید به‌نظر می‌رسد همه افراد حاضر در این کنفرانس، واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

طبق اطلاعات منتشر شده، افرادی که قصد شرکت در MWC ۲۰۲۱ را دارند، باید ۷۲ ساعت قبل از ورود به این شهر، تست کرونا داده و نتیجه منفی آن را ارائه دهند. با این حال، کارشناسان معتقدند این تست به‌تنهایی نمی‌تواند از گسترش کرونا جلوگیری کند. GSM Association در سال گذشته نیز برای برگزاری فیزیکی این رویداد، تلاش زیادی کرد که در نهایت این تلاش‌ها به نتیجه نرسید و بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله ال‌جی، سونی، آمازون و زدتی‌ای از حضور در این مراسم انصراف دادند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند