در پژوهش دیگری که توسط شرکت AllConnect.com صورت گرفت، مشخص شد که تنها ۷/ ۱۷ درصد از آمریکایی‌‌ها خواستار اینترنت خانگی ۵G به‌عنوان گزینه جایگزین سرویس فعلی خود هستند. همچنین در این بین، ۷۷/ ۳۵درصد از افراد عنوان کردند که در انتخاب سرویس ۵G برای اینترنت خانگی خود مردد هستند.

این درحالی است که نظرسنجی مرکز Reviews.org نشان داد که ۵۱ درصد از مصرف‌کنندگان اینترنت در آمریکا، به‌دنبال سوئیچ کردن به سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هستند. حتی اگر تما‌می ‌این افراد مردد را هم به جمع کاربران خواهان اینترنت خانگی ۵G اضافه کنیم، ‌می‌بینیم که اختلاف بسیار کمی‌ میان علاقه‌مندان به این دو سرویس اینترنت وجود دارد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای مناطق روستایی و حاشیه‌ای محسوب ‌می‌شود. طبق آخرین گزارش‌‌ها، حدود ۵/ ۱۹ درصد از آمریکایی‌‌ها در این مناطق زندگی ‌می‌کنند و حال اگر اسپیس ایکس، درهای اینترنت ماهواره‌ای خود را به روی این مناطق باز کند، شاهد هجوم میلیون‌‌ها کاربر به استفاده از این سرویس و کنار گذاشته شدن سرویس‌‌های اینترنت کابلی خواهیم بود.

درحال‌حاضر، اینترنت ۵G به‌رغم وعده‌ووعیدهای بسیار، هنوز نتوانسته انتظارات را برآورده کند. در آمریکا، شرکت ورایزن در اواخر سال ۲۰۱۸، طرح آزمایشی عرضه اینترنت خانگی ۵G را آغاز کرد، اما این سرویس فعلا در اختیار کاربران چند شهر محدود قرار گرفته و پیشرفت زیادی حاصل نشده است.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که هزینه‌‌های نصب و راه‌اندازی تجهیزات مورد نیاز و همچنین حق اشتراک استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، به مراتب بیشتر از اینترنت خانگی ۵G است. درحال‌حاضر، کاربران خواهان اینترنت استارلینک باید ۴۹۹ دلار برای خرید تجهیزات اولیه، ۵۰ دلار برای ارسال و راه‌اندازی و همچنین ۹۹ دلار را به‌صورت ماهانه پرداخت کنند.

این درحالی است که برای استفاده از اینترنت خانگی ۵G، ماهانه ۷۰ دلار کافی است و هیچ نیازی به نصب تجهیزات و دستگاه‌‌های جانبی ندارد. البته این اعداد و ارقام ممکن است در آینده دستخوش تغییرات زیادی شوند و تحولاتی نیز در نحوه عرضه سرویس‌‌های ۵G و استارلینک رخ دهد. بنابراین، باید منتظر ماند و اتفاقات را دنبال کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
51 نفر این پست را پسندیده اند