«واجکیک ویویروسکی»، مقام ناظر بر حفاظت از اطلاعات اروپا (EDPS) پیشنهاد مذکور را مطرح کرده است. البته به‌نظر می‌رسد این امر بسیار گسترده‌تر از پیشنهادی است که کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه دسامبر ارائه کرد. در پیشنهاد کمیسیون اروپا به سادگی به افزایش شفافیت درباره تبلیغات سیاسی و همچنین محدودیت‌هایی بر هدف‌گیری‌های خرد و همچنین پروفایل‌بندی روانشناختی اشاره شده بود.

اما EDPS معتقد است قانون‌گذاران اروپایی باید تبلیغات هدفمند و مبتنی بر روش‌های ردیابی فراگیر و دسته‌بندی اطلاعات را که برای روش‌های مختلف تبلیغاتی فرآوری می‌شود، را ممنوع کنند.

این سازمان ناظر همچنین خواستار تدابیری برای اطمینان از آن است که شرکت‌ها هنگام حذف محتوای غیرقانونی یا مخرب از پلت‌فرم‌های خود تا حد ممکن از پردازش اطلاعات شخصی کاربران اجتناب کنند.

همچنین اضافه می‌کند ایجاد پروفایل با هدف بازبینی محتوا باید ممنوع شود مگر آنکه تهیه‌کننده سرویس بتواند نشان دهد چنین اقدامی کاملا ضروری است.

EDPS پیشنهاد می‌کند تمام کشورهای اتحادیه اروپا یک هماهنگ‌کننده سرویس‌های دیجیتال تعیین کنند که وظیفه نظارت بر پلت‌فرم‌ها را برعهده گیرد و همخوانی آنان را با قوانین ارزیابی کند. هیات خدمات دیجیتال اروپا بر اجرای قوانین نظارت می‌کند. این هیات یک گروه از مشاوران مستقل است که کمیسیون اروپا ریاست آن را برعهده دارد.

به‌نظر می‌رسد مجازات‌های نقض قوانین شامل جریمه‌های حداکثر ۶ درصدی از عایدی شرکت خواهد بود. در همین حال، تخلفات مداوم می‌تواند منجر به جریمه‌هایی حداکثر تا ۵ درصد عایدی شرکت شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند