بارها از سوی کارشناسان گفته شده اگر در راستای تسریع راه‌اندازی دولت الکترونیکی تلاش کنیم، فساد کاهش‌ می‌یابد و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» به جای اینکه نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می‌توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این ویژگی متمایز دولت همراه نسبت به گروه‌هاست.

این روزها و در شرایطی که به‌دلیل شیوع کرونا در کشور، یکی از مهم‌ترین‌ راه‌های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه‌نشینی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.

هرچند به‌نظر می‌رسد برخی دستگاه‌ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند. برخی سازمان‌ها میانه‌ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خود را برای ارائه خدمات به‌صورت الکترونیکی در پیش می‌گیرند و شاید تنها عده‌ معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.  در این راستا رضا باقری‌اصل، رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی در توییتر نوشت: در جلسه بیستم شورای اجرایی نتایج ارزیابی خدمات الکترونیکی، ۱۵۷دستگاه اجرایی که با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و مشارکت دستگاه‌های اجرایی تهیه شده ارائه خواهد شد. هفته آتی ارزیابی شفافیت درگاه‌های وزارتخانه‌ها را در جلسه بیستم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ارائه خواهیم کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند