مصطفی طاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور معاونان وزیر ارتباطات در کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی اولیه اعتبارات تخصیص یافته به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در لایحه بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰، گفت: اعتبارات درنظر گرفته شده مورد قبول وزارت ارتباطات است و مسوولان این وزارتخانه، چالش خاصی را در مورد بودجه ۱۴۰۰ مطرح نکردند.

وی با بیان اینکه این جلسه با هدف بررسی ردیف‌های بودجه و پروژه‌های عمرانی و هزینه‌ای مربوط به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: در این جلسه معاونان وزیر ارتباطات، گزارشی از برنامه‌های مدنظر برای سال ۱۴۰۰ ارائه کرده و عنوان کردند که اعتبارات درنظرگرفته شده را در چه مواردی هزینه خواهند کرد.

رئیس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معاونان وزیر ارتباطات درخواستی برای کم یا زیاد شدن موارد درنظر گرفته شده برای تخصیص اعتبار بودجه ۱۴۰۰ نداشتند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد از این بابت، وزارت ارتباطات با سازمان برنامه و بودجه هماهنگ بوده و مشکل و چالش خاصی در بودجه این بخش دیده نمی‌شود. وی در مورد اینکه گفته شده که برای توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات، شاهد افزایش تعرفه خدمات در سال آینده خواهیم بود، گفت: بعید به نظر می‌آید که در این باره، پیشنهادی در بودجه آمده باشد و تا جایی که بنده این قسمت از اعتبارات بودجه را مشاهده کردم، چیزی درخصوص افزایش تعرفه ندیدم. عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه هنوز بررسی بودجه مربوط به بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به اتمام نرسیده است، گفت: همان‌طور که در کل بودجه پیشنهادی دولت، افزایش بودجه مشاهده می‌شود، در ردیف‌های مختلف بودجه وزارت ارتباطات نیز نسبت به سال ۹۹ شاهد افزایش اعتبار هستیم، اما این افزایش اعتبار، تفکیک شده نیست.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند