طرح رمزارز لیبرا سال گذشته از سوی فیس‌بوک مطرح شد و پس از اینکه رگولاتورها و بانک‌های مرکزی نسبت به تاثیر آن روی ثبات مالی، تضعیف کنترل روی سیاست پولی و تهدید شدن حریم خصوصی ابراز نگرانی کردند، این پروژه در آوریل تضعیف شد.

استوارت لوی، مدیرعامل انجمن دیم که پروژه سکه دیجیتالی دیم را دنبال می‌کند، اعلام کرد تغییر نام در راستای تلاش برای تاکید بر ساختاری ساده‌تر و بهسازی شده صورت گرفته است. وی به رویترز گفت: نام ابتدایی که به مسیر اولیه پروژه مرتبط بود، در پذیرش از سوی رگولاتورها با مشکل روبه‌رو شد و ما آن پیشنهاد را تغییر دادیم. دیم در لاتین به معنای «روز» است و اکنون ما قصد داریم یک سکه دیجیتالی تحت حمایت دلار عرضه کنیم. استوارت لوی به زمان عرضه این سکه دیجیتالی اشاره نکرد اما روزنامه فایننشال‌تایمز هفته گذشته اعلام کرده بود این پول دیجیتالی ممکن است تا ژانویه عرضه شود و عرضه مشروط به موافقت دیده‌بان بازارهای سوئیس است.

فیس‌بوک که در ماه مه نام واحد پرداخت پول خود را از «کالیبرا» به «نووی فایننشیال» تغییر داد، یکی از ۲۷ عضو انجمن دیم مانده که سابق بر این انجمن لیبرا نام داشت. دیوید مارکوس، مدیر نووی یکی از پنج عضو هیات‌مدیره دیم است.استوارت لوی درباره ادامه حضور فیس‌بوک در این پروژه گفت: شرکت فیس‌بوک یکی از اعضای مهم این انجمن است. ما به‌دنبال این نیستیم که همه ارتباطاتمان را قطع کنیم. هدف از تغییر نام برای نشان دادن این بوده که ما به‌صورت خودمختار و مستقل عمل می‌کنیم. وی همچنین گفت: دیم قصد دارد با متمرکز شدن بر جنبه‌های مورد نگرانی رگولاتورها و دولت‌های غربی، نظیر کنترل تحریم‌ها و جرائم مالی، خود را از همتایانش متمایز کند.براساس گزارش رویترز، مدیران این پروژه اعلام کرده‌اند سیاست‌هایی را برای مقابله با پولشویی، تامین مالی تروریسم و پایبندی به تحریم‌ها طراحی خواهند کرد و طرح‌های اولیه خود که امکان ملحق شدن هر کسی به این شبکه را ممکن می‌کرد کنار گذاشته‌اند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند