اوبرایان در رویدادی در هانوی ویتنام گفت: بررسی پرونده‌های مربوط به ممنوعیت وی‌چت و تیک تاک در دادگاه ادامه دارد و دولت فدرال صبر می‌کند تا ببیند که دادگاه‌های آمریکایی درخصوص این ممنوعیت‌ها چه حکمی خواهند داد. تصور می‌کنم در نهایت تصمیم رئیس‌جمهور برای ممنوعیت این اپلیکیشن‌ها اجرایی شود و حتی اگر دولت هم تغییر کند، این ممنوعیت‌ها به اجرا گذاشته می‌شوند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که ۲۰ ژانویه قدرت را به دست می‌گیرد، وعده داده است ریسک‌های امنیتی مربوط به اپلیکیشن تیک تاک را بازبینی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوبرایان همچنین اظهار کرد: دولت آمریکا شرکت‌های چینی دیگری که اپلیکیشن‌های محبوب در آمریکا دارند و اطلاعات زیادی از شهروندان آمریکایی جمع‌آوری می‌کنند را زیر نظر می‌گیرد. ما این اپلیکیشن‌ها را بررسی می‌کنیم و ممکن است اقداماتی درخصوص آنها انجام دهیم. باید دید رئیس‌جمهور تصمیم می‌گیرد چه اقدامی انجام گیرد.

 رئیس‌جمهور آمریکا ششم آگوست با امضای دو فرمان جداگانه، مبادله با اپلیکیشن‌های چینی تیک‌تاک و وی‌چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد. سرویس ویدئویی تیک‌تاک میان میلیون‌ها کاربر به خصوص نوجوانان آمریکایی محبوبیت دارد. وی‌چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازی‌ها و پرداخت‌های دیجیتالی است و همچنین ابزار بازاریابی و ارتباطی بسیاری از شرکت‌های آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند