سخنگوی تیک‌تاک اظهار کرد؛ برای حمایت از رشد جهانی سریع، قصد داریم توسعه تیم مهندسی جهانی تیک‌تاک را ادامه دهیم و در سه سال آینده تقریبا ۳هزار مهندس در کانادا، اروپا، سنگاپور و آمریکا اضافه خواهیم کرد. وی در ادامه افزود: آمریکا یکی از قطب‌های مهندسی این شرکت خواهد ماند و کارمندان بیشتری را استخدام می‌کند.

در حال‌حاضر حدود هزار مهندس خارج از چین برای تیک‌تاک کار می‌کنند که تقریبا نیمی از آنها در مونتین‌ویوی کالیفرنیا هستند. پیش‌تر نیز گزارش شده بود شرکت بایت‌دنس قصد دارد میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده و صدها کارمند را در سنگاپور استخدام کند که به‌عنوان مقر خود در آسیای جنوب‌شرقی انتخاب کرده است.

ترامپ ماه گذشته اظهار کرده بود که با توافق مقدماتی شرکت‌های اوراکل و والمارت برای خرید سهم در تیک‌تاک موافق است اما پس از اینکه بایت‌دنس اعلام کرد سهام عمده در تیک‌تاک را واگذار نخواهد کرد، توافق رسمی محقق نشد.

بر اساس گزارش رویترز، یک قاضی آمریکایی قرار است چهارم نوامبر بررسی کند که آیا دولت آمریکا اجازه داشته است دانلود تیک‌تاک از فروشگاه‌های برنامه در این کشور را ممنوع کند. چنین اقدامی به منزله ممنوعیت تیک‌تاک در آمریکا خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند