Reverse Pitch یا ارائه وارونه یک رویداد مبتنی بر تقاضای نوآوری و فناوری است که در آن بر خلاف رویدادهای مبتنی بر عرضه، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ چالش‌ها و نیازهای فناورانه و حوزه‌های مورد علاقه خود برای سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کنند.

هدف بیمه سامان از برگزاری این رویداد استفاده از توانمندی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوآور فعال در حوزه فناوری‌های مالی، صنعت بیمه، نرم‌افزار، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، امنیت اطلاعات، توسعه کسب‌وکار و… برای پاسخگویی به چالش‌های فناورانه این شرکت است.

استارت‌آپ‌ها و شرکت‌کنندگان در این رویداد نوآورانه تا ۲۲ آبان فرصت دارند پیشنهادها و طرح‌های نوآورانه خود را از طریق سایت شبکه نوآفرینی پلنت به آدرس plannet.ir برای برگزارکنندگان ارسال کنند. پس از ارزیابی پیشنهادها، تیم‌های منتخب تحت حمایت «شبکه نوآفرینی پلنت» اولین مرکز نوآوری صنعت بیمه در کشور قرار خواهند گرفت.

با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این رویداد به‌صورت آنلاین از طریق «آپارات» و «اینستاگرام» پخش شد و بیش از ۴۵۰ نفر  همزمان آن را مشاهده کردند.

معرفی چالش‌های فناورانه بیمه سامان در حوزه‌های ارزیابی هوشمند خسارت و تشخیص تقلب و همچنین نوآوری در مدل‌های کسب‌وکار بیمه‌های حمل‌ونقل تجاری، ارائه اطلاعات درخصوص روندهای حاکم بر فناوری در صنعت بیمه و نیز معرفی ظرفیت‌ها، منابع و زیرساخت‌های بیمه سامان و الزامات و محدودیت‌های قانونی صنعت بیمه کشور و تاثیر آنها بر توسعه این صنعت در این رویداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین مدل‌های حمایتی و روش‌های همکاری بیمه سامان و شبکه نوآفرینی پلنت با تیم‌ها و استارت‌آپ‌های منتخب در این برنامه معرفی شد.این رویداد مجازی با همکاری بیمه سامان به‌عنوان بهره‌بردار اصلی و مجری رویداد، «پلنت» به‌عنوان پارتنر توسعه نوآوری صنعت بیمه و حامی استارت‌آپ‌های بیمه‌ای و «شبکه خدمات نوآوری بومرنگ» به‌عنوان مجرب‌ترین شرکت فعال در زمینه همرسانی عرضه و تقاضای نوآوری برگزار شد.چهار نفر از مدیران شرکت بیمه سامان در حوزه بیمه‌های آتش‌سوزی، مسوولیت، درمان و اتومبیل نیز در این رویداد دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و سپس به سوالات مخاطبان پاسخ داده شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند