مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک طرح یکپارچه‌سازی مسنجر، اینستاگرام و واتس‌اپ را اوایل سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. فیس‌بوک ارتباط میان این سه اپلیکیشن را به نفع مصرف‌کنندگان دانسته و مدعی است کاربران امکان پیدا می‌کنند به گروه وسیع‌تری از مردم در سرویس مورد نظرشان پیام دهند. اما این اقدام به نفع کسب‌وکار فیس‌بوک هم خواهد بود و باعث می‌شود کاربران از محصولات این شرکت بیشتر استفاده کرده و شبکه پیام‌رسانی آن را ارزشمندتر می‌سازد.

زاکربرگ همچنین اعلام کرده که تجارت یک اولویت بزرگ برای فیس‌بوک است و این تلاش‌ها متکی بر پیام‌رسانی برای ارتباط میان کسب‌وکارها و خریداران خواهد بود. منتقدان می‌گویند این اقدام شکستن انحصارطلبی فیس‌بوک را دشوارتر خواهد کرد. مدیران فیس‌بوک هشدار داده‌اند که این یک پروژه فنی عظیم است و تکمیل آن سال‌ها طول خواهد کشید، زیرا این برنامه شامل رمزنگاری همه پیام‌ها بین سه سرویس است تا فیس‌بوک نتواند آنها را بخواند.

براساس گزارش بلومبرگ، فیس‌بوک یکپارچه‌سازی را با مسنجر و اینستاگرام آغاز کرده و از تابستان در حال آزمون قابلیت ارسال پیام میان دو سرویس است و در هفته‌های آینده، ارسال این قابلیت را برای همه کاربران آغاز می‌کند. اما این تازه گام نخست است و شامل رمزنگاری سراسری نیست. مسنجر گزینه چت محرمانه را عرضه می‌کند، اما این سطح از رمزنگاری در آپدیت‌های اینستاگرام وجود ندارد. پیام‌های واتس‌اپ رمزنگاری شده‌اند و از این رو فیس‌بوک پیش از برقرار کردن ارتباط میان سه اپلیکیشن، باید این قابلیت را بین مکالمات مسنجر و اینستاگرام ایجاد کند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند