پس از آنکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد اگر خدمات واقعی ارزش‌افزوده که در حمایت از کسب‌وکارها صورت می‌گیرد از کلاهبرداری‌ها جدا نشود، کل سرویس‌های ارزش‌افزوده برای همیشه تعطیل خواهد شد، در نهایت ضوابط استفاده از خدمات ارزش‌افزوده در مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات موسوم به «پایان وس» تصویب و از ۱۹ خرداد لازم‌الاجرا شد. در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، «حسین فلاح‌جوشقانی»، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به اظهارنظر برخی رسانه‌ها درباره «کاهش استفاده مردم از سامانه استعلام پیامکی چک برگشتی» یا طرح ادعای «ناکارآمد شدن سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی با اقدام وزارت ارتباطات» گفت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره وس، زمینه از بین رفتن راه‌های کلاهبرداری از طریق سرویس‌های ارزش‌افزوده را فراهم کرده است. وی افزود: خدمات ارزش‌افزوده به‌هیچ‌عنوان حذف نشده، بلکه براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات فقط روش‌های استفاده از آن تغییر کرده است.

فلاح‌جوشقانی در تشریح تغییرات روش استفاده از این خدمات گفت: پیش ‌از این مصوبه، مشترک هزینه خدمات ارزش‌افزوده را از طریق شارژ یا قبوض تلفن‌همراه پرداخت می‌کرد. براساس مصوبه جدید، مشترک با اختیار و اطلاع خود برای استفاده از خدمات ارزش‌افزوده اقدام به خرید اعتبار می‌کند. معاون وزیر ارتباطات اظهار کرد: درحال‌حاضر مشترکان برای استفاده از خدمات ارزش‌افزوده دلخواه خود، نیاز ندارند از اعتبار کیف پول جیرینگ استفاده کنند، بلکه می‌توانند به ‌سادگی اعتبار موردنیاز برای خدمات ارزش‌افزوده را خریداری کنند.

فلاح‌جوشقانی با بیان اینکه با هماهنگی بانک‌مرکزی به‌دنبال رفع مشکل برای برخی سرویس‌های پولی و بانکی هستیم، عنوان کرد: همان‌گونه که رگولاتوری در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره روش‌های جدید استفاده از خدمات ارزش‌افزوده اطلاع‌رسانی کرده است، سایر مراجع هم برای سرویس‌دهی به مخاطبان خود درخصوص نحوه استفاده از سامانه‌ها باید اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند