این تصاویر به خوبی‌ نشان می‌دهند که پلی‌استیشن ۵ تا چه اندازه بزرگ طراحی شده است. اوایل این هفته بود که مشخص شد پلی‌استیشن ۵ بزرگ‌ترین کنسول بازی ساخته شده در تاریخ از لحاظ ابعاد فیزیکی است که حتی از پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس وان هم بزرگ‌تر است.

با نگاه به تصاویر از حالا مشخص است که قرار دادن این کنسول در گیم سنترها کار آسانی نخواهد بود و این مساله برای ایکس باکس وان سری ایکس هم صدق می‌کند. هر دو کنسول طوری طراحی شده‌اند که نحوه قرارگیری آنها به‌صورت ایستاده در اولویت بوده و در ظاهر عرض کمتری داشته باشند. البته قرار دادن کنسول‌ها به‌صورتی خوابیده هم امکان‌پذیر است.

متاسفانه در این تصاویر مشخص نیست که دقیقا چگونه می‌توان به درگاه NVMe دسترسی داشت. سونی همچنین اعلام کرده که خریداران این کنسول می‌توانند حافظه داخلی دستگاه را هم ارتقا دهند اما هنوز جزئیات کافی درخصوص این موضوع هم در دسترس نیست. سونی همچنین اعلام کرده که سخت‌افزار این دستگاه قابل ارتقا است؛ قابلیتی که در کنسول‌های قبلی شرکت وجود نداشت و این مساله احتمال این را که یکی از پنل‌های بدنه دستگاه قابل جداسازی باشد بیشتر می‌کند.

پلی‌استیشن ۵ سونی از ۱۲ نوامبر در کشور آمریکا با قیمت ۹۹/ ۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد. همچنین نسخه دیجیتال این کنسول که از دیسک سخت‌افزاری پشتیبانی نمی‌کند نیز با قیمت ۹۹/ ۳۹۹ دلار در همین تاریخ به بازار خواهد آمد. همچنین سونی این هفته اعلام کرد که بازی‌های پلی‌استیشن ۵ قیمتی تا حداکثر ۹۹/ ۶۹ دلار خواهند داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند