اینستاگرام با اعلام این خبر تاکید کرد هدف از این سیاست جدید، هدف گرفتن اکانت‌هایی است که الگویی از رفتار نادرست در آنها مشاهده می‌شود. اگر اکانتی حاضر نشود به درخواست بررسی هویت خود از سوی اینستاگرام پاسخ دهد، ممکن است در اینستاگرام غیرفعال شود یا پست‌هایش توزیع کمتری پیدا کنند یعنی در صفحه فالوورها در رنک پایین‌تری نمایش داده شوند. اکانت‌هایی که اکثر فالوورهایشان در کشور متفاوتی نسبت به موقعیت صاحب اکانت هستند یا به‌نظر می‌رسد اکانت‌های بات هستند، هدف بررسی هویت قرار می‌گیرند.

با این همه مشخص نیست این سیاست چه تاثیری روی اکانت‌هایی خواهد داشت که با اسم مستعار فعالیت می‌کنند و نگرانی‌های حریم خصوصی را برای اکانت‌هایی ایجاد می‌کند که فاش کردن هویتشان ممکن است آنها را در معرض آسیب قرار دهد مانند اکانت‌هایی که اعتراضات «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» را سازماندهی می‌کنند یا کسانی که از اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری اطلاعات حساس استفاده می‌کنند. اینستاگرام در یک پست وبلاگ خود اعلام کرد هدف از این سیاست کمک به این شرکت شبکه اجتماعی برای شناسایی اکانت‌هایی است که تلاش می‌کنند مخاطبانشان را گمراه کنند و امن نگه داشتن جامعه اینستاگرام است.

براساس گزارش بیزینس اینسایدر، اینستاگرام درباره تعریف اکانت مشکوک حاضر نشد توضیحی دهد. تلاش برای شناسایی اکانت‌ها در اینستاگرام در فاصله چند ماه باقی مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و در بحبوحه تلاش فیس‌بوک – شرکت مادر اینستاگرام- برای مبارزه با اطلاعات نادرست و فعالیت‌های غیرقانونی صورت می‌گیرد. اینستاگرام در اواخر سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود با لایک‌های جعلی و انبوه و فالوها و کامنت‌هایی که توسط اپلیکیشن‌ها و بات‌ها در این پلت‌فرم ایجاد می‌شوند، مقابله خواهد کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند