در این بیانیه خروج ام‌تی‌ان گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای عنوان شده درحالی‌که این خبر را مدیر ارشد اجرایی ام‌تی‌ان در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرده بود. 

البته در این بیانیه که به نظر می‌رسد برای آرام کردن فضای ارتباطی و مشترکان ایرانسل منتشر شده آمده که هیچ برنامه فوری برای خروج ام‌تی‌ان از ایران وجود ندارد و 7/ 51 میلیون مشترک فعال ایرانسل در جمهوری اسلامی ایران، می‌توانند اطمینان داشته باشند که خدمات متمایزی را که از اپراتورشان انتظار دارند، بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنند.

خود مدیر اجرایی ام‌تی‌ان هنگام اعلام خبر خروج از بازار ایران تاکید کرده بود که خروج از برخی بازارها ازجمله سوریه به سرعت و بعضی بازارها مثل ایران در میان مدت انجام خواهد گرفت. 

گروه ام‌تی‌ان که مقر آن در آفریقای‌جنوبی است، هفته پیش اعلام کرد هیات‌مدیره این گروه، تصمیم گرفته که بهتر است در آینده خدمات خود را بر قاره آفریقا متمرکز کند.

در نتیجه، این گروه در میان‌مدت و بر اساس برنامه چند مرحله‌ای، طی سه تا پنج سال آینده، شرکت‌های خود را در خاورمیانه واگذار خواهد کرد. مذاکرات گروه ام‌تی‌ان برای واگذاری سهام خود در ام‌تی‌ان سوریه تقریبا نهایی شده است. ام‌تی‌ان در مرحله بعد نیز به‌دنبال دستیابی به توافق برای واگذاری شرکت‌های خود در افغانستان و یمن خواهد بود.

در بیانیه ایرانسل آمده است که همکاری نزدیک بین ایرانسل و گروه ام‌تی‌ان- به‌عنوان سهامدار اقلیت با 49 درصد سهام-، طبق گذشته ادامه می‌یابد و فعالیت شرکت ایرانسل مثل همیشه ادامه خواهد یافت. همچنین ام‌تی‌ان و ایرانسل، به تمام ذی‌نفعان خود اطمینان می‌دهند که منافع آنها را به بهترین وجه، موردتوجه قرار خواهند داد.

این مطلب برایم مفید است
131 نفر این پست را پسندیده اند