کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درخصوص «اختلالات زیرساختی و اینترنتی اخیر» بیانیه‌ای در توییتر منتشر کرده که در آن نوشته است «در اوج اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا و فشار ناشی از مشکلات اقتصادی، این روزها باز خبرهای ناگواری از مشکلات، اختلالات و ایجاد محدودیت در ارتباطات اینترنتی به گوش می‌رسد. 

در شرایطی که نگرانی از قطع اینترنت و محدودیت به شبکه ملی اطلاعات کماکان سایه شوم خود را بر سر کسب‌وکارها نگاه داشته است، ایجاد اختلال در زیرساخت اینترنت کشور، پهنای باند ضعیف و متزلزل، نبود مراکز داده استاندارد و عدم رعایت حداقل‌ها در سرویس‌دهی و مهم‌تر از همه نبود نظارت بر استانداردها و SLAها، نفس کشیدن را برای اقتصاد دیجیتال کشور دشوارتر از قبل کرده است».

 در بخش دیگری از این بیانیه آمده است «کسب‌وکار دیجیتال امروز جز اصلی و جدایی‌ناپذیر از شاکله اقتصادی و اجتماعی کشور است و هرگونه بی‌توجهی و سهل‌انگاری در این رابطه هزینه‌های جدی برای همه دارد. فعالان حوزه کسب‌وکارهای آنلاین در غیاب پاسخ روشن و شفاف از سوی مسوولان زیرساخت و شرکت‌های سرویس‌دهنده اینترنت در قبال تعهدات‌شان به کسب‌وکارها، در هر محفلی نگرانی از احتمال قطعی مجدد زیرساخت‌ها و حتی مانند سال گذشته قطعی اینترنت کشور (ایران اکسس) را هم مطرح می‌کنند.

در همین حال  شرکت ارتباطات زیرساخت در  واکنش به انتشار این اظهارات، طی بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ‌گونه اختلالی در شبکه اینترنت کشور وجود ندارد.

در این بیانیه آمده است که  محدودسازی  سرویس Google AMP به دستور مقام محترم قضایی خطاب به اپراتورها رخ داده که پس از بررسی مجدد، این دستور با مساعدت مقام قضایی طی چند ساعت لغو شده است.

در پایان این بیانیه با اشاره به پاسخگویی و اطلاع‌رسانی سریع مسوولان این شرکت در حوادث و اختلالات اینترنتی کشور طی سال‌های اخیر، به اهمیت فراوان پایداری شبکه و سرویس‌ها برای کسب‌وکارهای آنلاین و اهتمام شرکت ارتباطات زیرساخت به این مهم اشاره شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند