با توجه به رشد لحظه‌نگار، این استارت‌آپ نیاز داشت بخشی از دغدغه‌های زیرساختی را کنار گذاشته و متمرکزتر بر توسعه فیچرهای محصولی فعالیت کند. ملاک لحظه‌نگار در این رویکرد «تمرکز بیشتر روی کسب‌وکار برای درآمد بیشتر و کاهش هزینه‌‌های زیرساختی» بود. لحظه‌نگار در پاسخ به این نیاز، برون‌سپاری خدمات زیرساختی را انتخاب کرد و با توجه به زیرساخت قوی ابر آروان، این استارت‌آپ از امکان شبکه شرکای ابر آروان بهره برد تا در توافقی بر پایه تقسیم سود، با حفظ مالکیت برند، سیاست‌گذاری و توسعه کسب‌وکار، مسیر رشد جدید و چابک‌تری را برای خود ترسیم کند.

ویژگی پلت‌فرم بودن زیرساخت ابر آروان کمک می‌کند تا صاحبان ایده و محصول بتوانند در یک وضعیت برد-برد و با حمایت ابر آروان، تا هر زمان که علاقه‌مند بودند و زیرساخت ابر آروان پاسخگوی نیازهای آنان بود، به شرکای تجاری ابر آروان بپیوندند، ایده و محصول‌شان را در این پلت‌فرم توسعه دهند و به بازار عرضه کنند.

  تمرکز بر توسعه محصولات و رشد

امیرحسین فقیهی، مدیرعامل لحظه‌نگار می‌گوید: لحظه‌نگار همواره تلاش می‌کند در مسیر ارائه خدمات پخش زنده و رویدادهای آنلاین، ارزشی را خلق کند که موردنیاز مردم بوده و دیگران کمتر به آن پرداخته‌اند. در این راستا، انجام ندادن کارهایی که خارج از دایره تمرکز شرکت است برای هر استارت‌آپی ضروری است تا بتواند ارزش اصلی خود را به بهترین شکل ارائه دهد. با این رویکرد تصمیم گرفتیم برخی فعالیت‌های شرکت را که Core business لحظه‌نگار به‌شمار نمی‌آیند و دیگران آنها را بهتر از ما انجام داده‌اند، برون‌سپاری کنیم.  وی افزود: از قسمت‌های پرهزینه‌ای که شناسایی کردیم، بخش‌های زیرساختی سرویس لحظه‌نگار بود. پس از بررسی چند شرکت ایرانی به این نتیجه رسیدیم که زیرساخت ابر آروان با فیچرهای متنوع محصولی و توزیع‌شدگی بالا در سطح کشور، بهترین راه‌حل برای جایگزینی این خدمات در لحظه‌نگار است.

پویا پیرحسینلو، ناخدای اجرایی ابر آروان نیز معتقد است: اکوسیستم‌ ابری کشور نیازمند تعاملات جدی‌تری است تا ارزش‌هایی که هر کدام از ما به تنهایی خلق می‌کنیم در کنار هم، ارزش‌های مشترک جدید و بزرگ‌تری ایجاد کند.  وی می‌افزاید: ابر آروان به‌دنبال توسعه این اکوسیستم است و در این مسیر بدون سهم‌خواهی و در یک شراکت برد-برد بر پایه سهم از فروش، به شرکت‌ها، تیم‌ها و توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا با اتصال ایده و محصول‌شان به زیرساخت‌های ابری آروان بتوانند چابک‌تر و توانمندتر به تولید محصولات‌شان بپردازند و با قرار گرفتن این محصولات در بازارچه ابری، دسترسی کسب‌وکارها به سرویس‌های متنوع ابری را فراهم می‌کند. ابرآروان زیرساخت نامحدودی را به‌شکل رایگان و در قبال دریافت بخشی از درآمد در اختیار لحظه‌نگار قرار داده است. ما هیچ تعهد طولانی‌مدت، هیچ انحصار و هیچ سهامی از لحظه‌نگار نخواهیم داشت. به‌جای توافقات سست حقوقی، ما تا همیشه در تلاش خواهیم بود با گسترش مزایای رقابتی و ایجاد یک زیرساخت قدرتمند، شرکای خود را در کنارمان نگه داریم.

 لحظه‌نگار با برند و سیاست‌های مستقل کسب‌وکاری خود فعالیت خواهد کرد و هر زمان که زیرساخت ابر آروان نتواند پاسخگوی نیازهای آن باشد، این کسب‌وکار به‌راحتی می‌تواند به زیرساخت دیگری مهاجرت کند. در کنار این تفاهم‌نامه همکاری، هر دو پلت‌فرم لحظه‌نگار و ابر آروان به‌شکل مستقل به عرضه محصول پخش زنده خود می‌پردازند. تمرکز پخش زنده ابر آروان بیشتر روی مشتریان سازمانی و تمرکز لحظه‌نگار روی بازار کاربران محتوایی است.  لحظه‌نگار یک پلت‌فرم پرکاربرد برای برگزاری رویدادهای آنلاین، همچنین فروش محتوای ویدئویی خواهد بود که می‌تواند نقش‌آفرینی پررنگی در بازار محتوای ویدئو، پخش زنده رویدادهای تجاری و وبینارها داشته باشد. این پلت‌فرم از این پس به‌کمک زیرساخت ابری آروان، می‌تواند به کاربران نامحدود، با سرعت و کیفیت بالاتر سرویس‌دهی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند