وی اخیرا تهدید کرد که اگر شرایط به همین منوال پیش رود، مقر تسلا را به ایالت دیگری همانند نوادا یا تگزاس منتقل خواهد کرد. ایلان ماسک طبق برنامه‌ریزی‌های خود قصد داشت تا کارخانه این شرکت در شهر ورمونت کالیفرنیا را بازگشایی کند، اما با مخالفت مقامات شهرستان آلامدا روبه‌رو و به او اعلام شد که به دلیل پابرجا بودن سیاست‌های ماندن در خانه، اجازه چنین کاری را ندارد و باید تا یکم ژوئن یعنی حدود ۲۰ روز دیگر صبر کند.

مقامات آلامدا در این خصوص عنوان کردند که شروع مجدد و زودهنگام فعالیت‌ها می‌تواند منجر به سرعت بخشیدن به انتشار این ویروس شود و ثبات نسبی را که هم اکنون برمنطقه و سیستم بیمارستانی حاکم است، به مخاطره خواهد انداخت.

ماسک که طی یک هفته اخیرا و به دلیل اظهاراتش درخصوص محدودیت‌ها در کالیفرنیا و شهرستان آلامدا، خبرساز شده بود، سعی داشت از این طریق مسوولان محلی را تحت فشار قرار دهد تا اجازه بازگشایی کارخانه تسلا را در این منطقه به وی دهند.

وی در این باره نوشت: صراحتا می‌گویم که این آخرین بار است. تسلا اکنون مقر و همچنین برنامه‌های آینده خود را به تگزاس یا نوادا منتقل خواهد کرد. حتی اگر به فعالیت تولید خود در ورمونت ادامه دهیم، همه چیز به رفتار با شرکت تسلا در آینده بستگی خواهد داشت. با توجه به بازگشایی برخی از کسب و کارهای کم‌خطر در ایالت کالیفرنیا، ایلان ماسک نسبت به این موضوع اعتراض کرد و گفت که اقدامات مسوول موقت و کارنابلد بهداشت آلامدا، در تناقض با اقدامات فرماندار، رئیس‌جمهور و آزادی اساسی و عقل سیلم است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند