وحدت، جزئیات این تسهیلات را تشریح کرد و گفت: شرکت‌های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ بهره ۹ درصد تسهیلات دریافت می‌کنند. دوره پرداخت این تسهیلات ۶ ماه و دوره تنفس آن نیز ۶ ماه خواهد بود. بعد از این مدت شرکت‌ها طی ۱۲ ماه موظف به بازپرداخت تسهیلات می‌شوند. 

وی در مورد نحوه شناسایی شرکت‌های آسیب‌دیده بر اثر کرونا برای تخصیص تسهیلات نیز گفت: فهرست شرکت‌های خلاق آسیب‌دیده توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق تایید شده و توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای اخذ تسهیلات به صندوق‌های پژوهش و فناوری سراسر کشور معرفی می‌شوند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، شرایط بهره‌مندی شرکت‌های خلاق کوچک از این تسهیلات را بیان کرد و گفت: نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98، کاهش نسبت فروش زمستان سال 98 در مقایسه با سال 97، کاهش رتبه الکسا یا میزان نصب یا کاربر فعال، تعیین میزان تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان براساس هزینه‌ها، فروش و حقوق و دستمزد پرداختی شرکت از جمله شرایط موردنیاز برای دریافت این تسهیلات خواهد بود. علاوه بر آن پرداخت این تسهیلات مشروط به حفظ اشتغال 90 درصدی شرکت مطابق با لیست بیمه است. وحدت در پایان، مرحله بعدی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور آسیب‌دیده بر اثر کرونا را شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد و گفت: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری نیز در نظر گرفته شده است که به‌زودی از طریق وبگاه و شبکه‌های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

گفتنی است متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت‌های خلاق آسیب‌دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می‌توانند از طریق سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند