اپل در این سه ماه پر تلاطم که با همه‌گیری ویروس کرونا همراه بود و بسیاری از کسب‌وکارها در جهان را تحت‌الشعاع خود قرار داد، پیشرفت محسوسی را در برخی کسب‌وکارهای خود تجربه و حتی چند رکورد جدید ثبت کرد. در ادامه قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به عملکرد اپل و دستاوردهای این شرکت در این سه ماه بیندازیم.

۷- رشد دورقمی‌ درآمدهای اپ استور

اپل در دوران همه‌گیری ویروس کرونا نیز از محبوبیتی خاص نزد کاربران برخوردار بود، به‌طوری که میزان درآمدهای این شرکت از اپ استور، رشدی دورقمی‌ را تجربه کرد. این رشد در دو بخش خرید اشتراک و همچنین پرداخت‌های درون برنامه‌ای مشاهده شده است.

۶- افزایش خرید و راه‌اندازی دستگاه‌های اپل

لوکا مائستری، مدیر مالی اپل طی اعلام گزارش عملکرد مالی این شرکت عنوان کرد که در این بازه زمانی، میزان دستگاه‌های فعال‌شده در تمامی ‌مناطق جغرافیایی و در اکثر دسته‌بندی محصولات، بیشتر از هر زمان دیگری بوده است. این به این معنی است که میزان خرید و فعال‌سازی آی‌فون، آی‌پد، مک و اپل واچ به نسبت قبل افزایش محسوسی داشته است.

۵- ثبت رکوردی جدید در فروش ایرپاد و اپل واچ

اپل اعلام کرد در زمینه فروش محصولات پوشیدنی این شرکت در این سه ماه، رکوردی جدید ثبت کرده است. این درآمد برابر با ۳/ ۶ میلیارد دلار عنوان شده که در مقایسه با فروش ۱/ ۵ میلیارد دلاری این شرکت در مدت زمان مشابه سال گذشته، رشد قابل‌توجهی را نشان می‌دهد.

محصولات پوشیدنی شامل اپل واچ و ایرپاد می‌شوند. متاسفانه اپل، جزئیات این میزان فروش را اعلام نکرد و مشخص نیست هرکدام به‌طور جداگانه، چند درصد از این ۳/ ۶ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند.

۴- رشد درآمدی بخش خدمات اپل

اپل توانست در این سه ماه، درآمد بالایی را از بخش خدمات خود به‌دست آورد که تاکنون سابقه نداشته است. این بخش، رشدی ۱۷ درصدی را تجربه کرده و درآمدی معادل ۵/ ۱۳ میلیارد دلار را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

این درحالی است که بخش خدمات اپل در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹، درآمد ۵/ ۱۱ میلیارد دلاری کسب کرد. البته این رشد درآمدی با توجه به همه‌گیری کرونا چندان هم دور از ذهن نبود چراکه اغلب مردم خانه‌نشین شده‌اند و به تبع، وقت بیشتری برای تماشای فیلم، خرید موسیقی، دانلود اپلیکیشن‌ها یا تجربه انواع بازی‌ها دارند. درحال‌حاضر، بیش از ۵۱۵ میلیون کاربر با خرید اشتراک از خدمات اپل استفاده می‌کنند که طبق برآوردها، تا پایان ماه دسامبر به ۶۰۰ میلیون کاربر خواهد رسید.

۳- عبور تعداد کاربران فعال ماهانه Apple News از مرز ۱۲۵ میلیون نفر

تیم کوک، مدیرعامل اپل رسما اعلام کرد که تعداد کاربران فعال ماهانه سرویس اپل نیوز این شرکت از ۱۲۵ میلیون نفر عبور کرده است. بدیهی است که در این مقطع زمانی که با ویروس کرونا همراه شده است، تمایل افراد به گشت‌وگذار در دنیای خبر نسبت به گذشته بیشتر شده است.

۲- رشد بی‌سابقه تعداد مشترکان شخص ثالث

به گفته اپل، در این بازه زمانی تعداد افرادی که اپلیکیشن‌های اپل را دانلود یا برای خرید اشتراک ثبت‌نام کرده‌اند، رشدی بی‌سابقه را تجربه کرده است. در این گزارش آمده ثبت‌نام برای خرید اشتراک از سرویس‌های شخص ثالث، در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با رشدی ۳۰ درصدی همراه بود.

۱- ثبت رکوردی جدید در استفاده از فیس تایم و iMessage

همه‌گیری کرونا و رواج دورکاری، برقراری ارتباط‌های از راه دور و تصویری را به‌طور چشمگیری افزایش داده و در نتیجه، میزان استفاده کاربران از قابلیت‌هایی همچون فیس‌تایم و iMessage با رشد خیره‌کننده‌ای همراه بوده است به نحوی که رکوردی جدید در این زمینه ثبت شد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند