پلت‌فرم Google+: این فناوری اولین تلاش گوگل برای راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی به منظور تکمیل فیس‌بوک و توییتر بود که در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام گرفت. این پلت‌فرم با فناوری‌های Photos، Hangouts و حتی Youtube سازگار بود. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی متخصصان اشکالی را در کتابخانه‌ API این پلت‌فرم شناسایی کردند که موجب افشای اطلاعات ۵۰ میلیون کاربر شد. در نهایت این پلت‌فرم در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ و چهار ماه قبل از تاریخ پیش‌بینی شده، رسما فعالیت خود را پایان داد.

پلت‌فرم Moviepass: این فناوری امکان خرید بلیت با تخفیف را فراهم می‌کرد. شرکت ارائه‌کننده این خدمت به کرات مدل عضویت آن را تغییر داد تا درآمد خود را افزایش دهد، اما در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ ورشکسته شد و ارائه این خدمت نیز پایان یافت.

برنامه iTunes برای Mac: شرکت اپل در Worldwide Developer’s Conference ۲۰۱۹ پایان کار ابزار مدیریت موسیقی و رسانه‌ای خود را که به مدت ۱۸ سال در اختیار کاربران Mac قرار داشت، به طور رسمی اعلام کرد. البته کاربران Mac که از سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر از macOS Catalina استفاده می‌کنند و همچنین میلیون‌ها کاربر سیستم‌عامل ویندوز هنوز هم امکان دسترسی به این نرم‌افزار را دارند. برنامه Inbox محصول گوگل: این برنامه محبوب ایمیل که در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط گوگل عرضه شد و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربران قرار داد، ‌در ماه آوریل ۲۰۱۹ میلادی به پایان عمر خود رسید. گوگل با اعلام اینکه به‌زودی بسیاری از ویژگی‌های برنامه Inbox به Gmail اضافه خواهد شد، کاربران Inbox را برای استفاده از Gmail هدایت کرد.

پلت‌فرم AirPower Wireless Charging Mat محصول اپل: پلت‌فرم شارژ بی‌سیم اپل که در سپتامبر ۲۰۱۷ رونمایی شد، هرگز به مرحله تولید نرسید. انتظار می‌رفت این پلت‌فرم توان کافی برای شارژ همزمان چند محصول اپل را فراهم کند، اما پس از یک سال تاخیر در عرضه، اپل با اعلام ناتوانی این پلت‌فرم در دستیابی به استانداردهای شرکت، آن را در ماه مارس ۲۰۱۹ از رده خارج کرد. فناوری Noise-masking Sleepbuds محصول بوز: هدفون‌های بی‌سیم شرکت بوز که به‌ منظور جلوگیری از آلودگی صوتی در زمان خواب کاربران طراحی شده بود، مدت کوتاهی پس از عرضه، موجب به راه افتادن موجی از شکایت کاربران شد. نمونه اولیه این فناوری که در سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شده بود اکنون به دلیل وجود مشکل در شارژ و عملکرد باتری آن، از رده خارج شده و شرکت بوز تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی این محصول را مرجوع می‌کند. پخش‌کننده‌های Blue-Ray محصول سامسونگ: شرکت سامسونگ اخیرا اعلام کرد عرضه پخش‌کننده‌های Blue-Ray و ۴K Blue-Ray در بازار آمریکا متوقف می‌شود. این اقدام سامسونگ به دلیل گسترش خدمات پخش فیلم مانند Netflix و Hulu و در نتیجه کاهش شدید تقاضا برای نسخه فیزیکی فیلم‌ها انجام گرفته است. با وجود این بسیاری از خرده‌فروشان هنوز مدل‌های قدیمی‌تر دستگاه‌های پخش Blue-Ray را عرضه می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند